IPHaber

Genel


Zyxel'den KOBİ'lere yeni IP telefonları

Haziran 30, 2008 by admin in Genel with 0 Comments
ZyXEL, iletişim çözümleri sunmayı IP telefonlarıyla sürdürüyor. Yeni modeller KOBİ’lerle son kullanıcıya hitap ediyor.

ZyXEL’in hem kurumsal hem de son kullanıcıya hitap eden IP telefonları rahat ve ekonomik iletişimi amaçlıyor.

ZyXEL’in IP tabanlı telefon iletişimi alanında dikkat çeken ürünlerden biri, küçük ve orta ölçekli işletmelere seslendiği X6004 SMB IP PBX santrali geliyor. FXS, FXO, PRI vb. arayüz seçenekleri sunan ZyXEL X6004, yeni kurulan işletmeler ya da altyapılarını IP’ye taşıyan firmaların ihtiyaçları için çözüm sunuyor. Tek ZyXEL X6004 santral üzerinde 128 adet IP telefon çalışabiliyor.

ZyXEL X2001 SB IP PBX ise özellikle küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları dikkate alınarak üretilmiş bir başka IP santral çözümü. Bu santral üzerinde 32 adet IP telefonu kullanabilmek mümkün.

İş dünyasına yönelik olarak tasarlanan ZyXEL V500 serisi IP telefonlar ise masaüstündeki en büyük yardımcınız olacak. ZyXEL V500 serisi IP telefonların sahip olduğu 2 adet ethernet çıkışı sayesinde masa üstünüze kablo çekmeye gerek kalmadan önemli iş görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serinin PoE (Power over Ethernet) destekli V501 modeli de elektrik prizinin olmadığı veya yeterli priz olmayan ortamlarda imdadınıza yetişiyor. Bu gibi durumlarda network kablosu üzerinden elektrik alarak çalışan ZyXEL V501’e, 4 adet SIP hesabı da girilebiliyor. Ürünün “Auto Provision” desteği sayesinde, konfigürasyon işlemlerini merkezi olarak gerçekleştirmek mümkün. ZyXEL V501’in 4,2 inç boyutlarındaki LCD ekranı, menüler arasında rahatça dolaşılabilmesine olanak veriyor. Aynı zamanda ZyXEL V501 üzerinde 32 polifonik zil sesi tonu yer alıyor. ZyXEL V501, genişbant kodek (G.722, G.722.2) desteği sayesinde de yüksek kalitede sesli iletişim sağlıyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Metro Ethernet'e talep hızla artıyor

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, Metro Ethernet hizmetinde iddiasını artırdı. Global İletişim, internet kullanımında dünyada kullanılan son teknoloji Metro...

Kapat