IPHaber
Son Yazılar

Genel


ZyXEL NSA-220 ile ev ve işyeri ağınız hayata bağlanıyor

Mayıs 6, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Sizin için İnternet’ten dosya indiren, müzik çalan, film oynatan, verilerinizi yedekleyen ve paylaşıma açan 20 santimlik küçücük bir kutuyu ağınıza eklemeye hazır olun.
ZyXEL NSA-220 ev ve işyeri ağınızı bugüne dek hiç olmadığı kadar renklendiriyor. ZyXEL NSA-220 ağ depolama ünitesi, ev ve işyeri ağınız üzerinde her türlü dosyayı saklamanız ve paylaşmanız için benzersiz bir çözüm sunuyor. İki adet SATA sabit disk sürücüsü bağlanabilen ZyXEL NSA-220, böylece 1,5 TB’a ulaşan bir depolama kapasitesine ulaşıyor. Üstelik NSA-220 dilersiniz sizin için İnternet’ten dosya indiriyor ve verilerinizi tek bir tuşla yedekliyor. NSA-220′nin dahili medya sunucusu aracılığıyla ev ya da işyerinizin herhangi bir yerinde istediğiniz anda müzik dinleyebiliyor, film izleyebiliyor ve resimlere göz atabiliyorsunuz.
ZyXEL ev ve işyerlerinde dosya saklanmasını ve paylaşılmasını bugüne dek hiç olmadığı kadar kolaylaştıran NSA-220 ağ depolama ünitesini ülkemiz pazarına sundu. Doğrudan ağ bağlantısına sahip bulunan NSA-220′yi, ev ya da işyerinizdeki ağ üzerinde depolama, yedekleme ve medya paylaşım ünitesi olarak kullanabiliyorsunuz. NSA-220, Gigabit Ethernet teknolojisiyle çalıştığı için tüm dosyaları sorunsuzca görüntüleyebiliyor ve paylaştırabiliyorsunuz.
Sayısal teknolojinin sunduğu en yeni olanaklardan yararlanmanızı sağlayan NSA-220, pek çok benzersiz özelliğe sahip. Üstelik de bu özelliklerin tümü, her seviyede bilgisayar kullanıcısı tarafından kolaylıkla yararlanılabilecek şekilde ürüne dahil edilmiş bulunuyor. Örneğin, NSA-220 tek bir dokunuş ile harici depolama cihazlarından anında yedekleme yapmanıza imkan veriyor. Böylece başka bir diskte ya da PC’nizde bulunan dosyaları NSA-220′ye aktarıp kolaylıkla güvence altına alabiliyor ve yerel ağınız üzerinde paylaştırabiliyorsunuz.

NSA-220 dilerseniz sizin için İnternet’ten dosya da indiriyor
Dahili ftp ve yazıcı sunucusuna sahip olan NSA-220 buna ek olarak torrent bağlantıları da dahil olmak üzere İnternet’ten dosya indirebiliyor. Daha önce evde diz üstü bilgisayarınıza indirmeye başladığınız dosyalar, siz bilgisayarınızı alıp da evden çıktığınız zaman NSA-220 tarafından indirilmeye devam ediyor. Hatta NSA-220′ye dışarıdan bağlanıp, indirdiğiniz dosyaların durumuna göz atabiliyor, dilerseniz indirme listenize yeni dosyalar bile ekleyebiliyorsunuz. Benzersiz pek çok özelliğe sahip bulunan NSA-220, aynı zamanda favori blog ve podcast’leriniz üzerindeki RSS’leri de otomatik olarak takip edebiliyor.
NSA-220, DLNA (Digital Living Network Alliance) sertifikalı medya sunucusu ve DLNA istemci yazılımı sayesinde sayısal yaşamın keyfini her yerde kesintisiz biçimde çıkarmanızı sağlıyor. NSA-220′nin bu benzersiz özelliği sayesinde DLNA uyumlu sayısal televizyonlar, mobil telefonları, medya oynatıcılar ve hatta el bilgisayarlarıyla ev ya da işyerinizin herhangi bir yerinde istediğiniz anda müzik dinleyebiliyor, film izleyebiliyor ve resimlere göz atabiliyorsunuz. Üstelik de tüm bunları hiçbir karmaşık ayarla uğraşmanıza gerek kalmadan, son derece kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bilgisayarlarınızda kullanmak üzere bir medya istemci yazılımı NSA-220 ile birlikte ücretsiz olarak sunuluyor. DLNA uyumlu olmayan televizyonlarınızda da NSA-220′nin benzersiz özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, yine ZyXEL tarafından geliştirilen ve HD kalitesinde çalışan DMA-1000 ile DMA-1000W kablosuz sayısal medya adaptörleri mükemmel birer seçenek olarak ön plana çıkıyor.
İki adet 3,5 inç SATA sabit disk yuvasına sahip bulunan NSA-220, böylece 1,5 TB’a ulaşan bir veri depolama kapasitesi sunuyor. Diskler güvenlik ya da kapasite ihtiyaçlarına göre RAID 0, RAID 1 ya da JBOD olarak kullanılabiliyor. Üstelik de 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası sayesinde NSA-220′nin kapasitesini dilediğiniz gibi artırabiliyorsunuz. Ağ desteği olmayan taşınabilir diskleri de böylece ağınıza dahil etmeniz mümkün olabiliyor.

ZyXEL
1989 yılında kurulan ZyXEL, dünyanın lider bağlantı çözüm ve teknolojileri sağlayıcısı konumunda. Kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atmış bulunan ZyXEL, 2.300 çalışanı ve 70 ülkedeki merkezleri aracılığıyla 150 ülkeye çözüm sunmakta. Merkezi Tayvan’da yer alan firmanın küresel çapta 29 bölge ofisi ve 3 ARGE merkezi bulunmakta. Gartner ile IDC’nin verilerine göre, dünyanın en büyük DSL ve omurga üreticisi olan ZyXEL, 15 ana ürün grubu altında, en modern tasarım ve en kaliteli çözümleri sunmakta. Küresel BT pazarının en önemli markaları arasında yer alan ZyXEL, ülkemizdeki faaliyetlerini 2007 yılı Haziran ayından bu yana ZyXEL Türkiye ismiyle ve doğrudan doğruya firmanın genel merkezine bağlı olarak sürdürmekte. ZyXEL Türkiye aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika bölgesinin servis ve destek merkezi konumunda. (www.zyxel.com.tr)

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat