IPHaber

Genel


Zuckerberg Facebook’un telefonda mikrofonu açması konusunu açıklığa kavuşturdu

Nisan 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Zuckerberg Facebook'un telefonda mikrofonu açması konusunu açıklığa kavuşturdu

Dün gerçekleşen senato görüşmesinde Mark Zuckerberg, Facebook’un ve Instagram gibi sahip olduğu diğer uygulamaların reklam hedeflemeleri için kullanıcıları telefondaki mikrofonu açmak suretiyle dinledikleri iddiasına açıklık getirdi. Zuckerberg, şirketin ilk olarak bu konuda 2016 yılında yaptığı açıklamayı yineleyerek bu iddiaları reddetti.

Senato üyesi Gary Peters’ın ses kaydına yönelik yönelttiği soru şu şekildeydi:

Evet veya hayır olarak cevap verin, Facebook kullanıcılar hakkındaki kişisel bilgileri zenginleştirmek adına mobil cihazlarda bulunan ses cihazını kullanıyor mu?

Mark Zuckerberg’in soruya kararlı ve katı bir şekilde cevabı gecikmedi:

Hayır.

Zuckerberg, kullanıcıların Facebook’ta paylaşmak için telefonlarına kaydettikleri videolar ile ses dosyalarına ulaşabildikleri ancak aksi halde mikrofona bir erişimin söz konusu olmadığını ifade etti.

Peters ise: “Umarım bu açıklama aldığım duyumların büyük bir kısmını dağıtır.” yorumunda bulundu.

Zuckerberg’in yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle:

Senator, bu konuyu açıklığa kavuşturmama müsaade edin, mikrofonunuz üzerinden neler olduğunu dinlediğimize ve bunu reklamlar için kullandığımıza dair etrafta dolaşan bir komplo teorisinden bahsediyorsunuz . Net olmak gerekirse, biz insanların cihazlarından video çekmesini ve paylaşmasını sağlıyoruz ve videoların sesi varsa siz videoyu kaydederken ona erişebiliyoruz, böylece videonuzun sesi olduğundan emin olarak daha iyi bir hizmet veriyoruz fakat bu konunun oldukça net olduğunu düşünüyorum. Ama yine de bu konuda eksiksiz bir açıklama yaptığımdan emin olmak istedim.

Böylece bir komplo teorisi daha aksi kanıtlanana kadar tarihe karıştı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Instagram yeni Odak formatını ve bahset çıkartmasını yayına aldı

Daha önce Intstagram'a yeni bir çekim modu ekleneceğinden bahsetmiştik. Instagram, Hikayelerin portre çekimlerine özel yeni formatını kullanıma sunduğunu duyurdu. Odak...

Kapat