IPHaber

Genel


Zenium Yeni Veri Merkezi Frankfurt TWO’nun İnşaatına Başladı

Nisan 7, 2017 by admin in Genel with 0 Comments
zenium3

Zenium, Zenium Frankfurt Two’nun inşaatına başladığını duyurdu. İnşaatı üstlenen Lupp Group ile yapılan görkemli törende, Zenium ayrıca global bir BT şirketi ile 7MW’luk güç için ön izin alındığını da açıkladı. Frankfurt Two, Zenium tarafından iki yıldan daha az bir süre içinde duyurulan 7’inci veri merkezi olacak. Bu aynı zamanda şirketin inanılmaz büyüme hızını da gösteriyor.

Zenium’un ileri görüşlü vizyonunun bir parçası olan Frankfurt Two ayrıca, tamamen ihtiyaca göre tasarlanabilen çözümler ve görülmemiş düzeyde düşük enerji kullanımı sağlayan ısı geçirmez soğutma teknolojisinin kullanımı aracılığı ile ileri teknoloji enerji verimliliği de sunacak. Yerinde destek hizmetleri de Zenium’un kurum içi tesis yönetimi ve güvenlik ekibi tarafından yönetilecek.

Zenium Kurucusu ve CEO’su Franek Sodzawiczny; “Müşterilerin büyüme ve gelişim planlarının bir yansıması olarak, Zenium’un müşteri ihtiyaçlarına hızlıca cevap verme yeteneğinin önemli bir güç olduğunu söyledi. “Eşsiz fonlama modelimiz her zaman esnek olabilmemize ve iş sırasında önümüze çıkan fırsatları hızlı değerlendirebilmemize imkan sağlıyor. Almanya’da hizmetlerimize yönelik çok ciddi artışlar gözlemledik ve bu nedenle amaç-odaklı, yüksek verimliliğe sahip teknik alanlar için oluşan taleplere cevap vermeye devam edeceğiz. Frankfurt Two’yu haritaya eklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Dünyanın en büyük internet değişim noktası DE-CIX’in de merkezi olan Almanya’nın “Dijital Şehri” Sossenheim’de bulunan Frankfurt Two, eş zamanlı olarak bakım yapılabilen Tier 3+ standartlarında güç ve soğutma teknolojisine sahip, yüksek dayanıklılığı olan ve 5 kata yayılan birinci sınıf 7,500 m2’lik bir alana 17.6 megawatt’lık güç sağlayacaktır.

Almanya’daki en eski ve en büyük inşaat hizmetleri şirketlerinden Lupp Group’un sahip olduğu itibar, Zenium’un veri merkezi inşaatını bu şirket ile birlikte yapmasında en etkili faktör oldu. Şirket, yapısal, detaylı mimari ve temel yapı inşaat hizmetlerini yönetmek üzere Zenium’un kendi içindeki ekip ile yakın çalışacak.

The post Zenium Yeni Veri Merkezi Frankfurt TWO’nun İnşaatına Başladı appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kaspersky Lab’dan Enerji Altyapılarına Özel Koruma

Kaspersky Lab'ın endüstriyel altyapı koruma çözümü Kasperky Industrial CyberSecurity'yi temel alan ve enerji şirketleri için dikey gelişmiş bir paket olan...

Kapat