IPHaber

Genel


YouTube’un genel merkezine silahlı saldırı düzenlendi

Nisan 4, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
YouTube'un genel merkezine silahlı saldırı düzenlendi

Geçtiğimiz saatlerde YouTube’un San Bruno, California’da bulunan genel merkezinde silah seslerinin yankılandığı bilgisi yayılmaya başladı. Silah seslerinden bir süre sonra YouTube genel merkezinde bir silahlı saldırının olduğu, 1 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığı bilgisi doğrulandı. San Bruno Polis Şefi Ed Barberini yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Bina içerisinde ateşli silahla yaralanmış 4 kişi bulunuyor. Ayrıca bir de kendini yaraladığı için ölen bir kişi var ve bunun saldırgan olduğunu düşünüyoruz. Konuyu incelemeye devam ediyoruz.”

YouTube genel merkezinin bulunduğu bölgeden birden fazla 911 çağrısı alan San Bruno Polis Merkezi, bu şikayetlerle beraber attığı Tweet ile vatandaşlarını uyararak bölgeden uzak durmaları çağrısında bulundu.

Police activity at 901 Cherry Ave, please stay out of the area. pic.twitter.com/H6iAj0g7ra

— San Bruno Police (@SanBrunoPolice) April 3, 2018

YouTube ürün yöneticilerinden Vadim Lavrusik, silah seslerini duymasıyla beraber hızlı bir Tweet ile durumu paylaştı.

Active shooter at YouTube HQ. Heard shots and saw people running while at my desk. Now barricaded inside a room with coworkers.

— Vadim Lavrusik (@Lavrusik) April 3, 2018

Bir başka ürün yöneticisi Todd Sherman ise daha detaylı olarak durumu paylaştı. İlk önce karmaşadan dolayı deprem olduğunu sandıklarını belirten Todd Sherman daha sonra çalışma arkadaşlarından silahlı bir saldırganın olduğunu ve saldırganın kendini vurduğunu öğrendiğini paylaştı.

We were sitting in a meeting and then we heard people running because it was rumbling the floor. First thought was earthquake.

— Todd Sherman (@tdd) April 3, 2018

Saldırıdan kısa bir süre sonra olduğu anlaşılan ve yine Twitter’da paylaşılan aşağıdaki görüntüler ise çalışanların binadan çıkarken ellerinin havada olduğu görülüyor. Todd Sherman’ın da paylaşımlarında söylediği gibi uzun bir süre boyunca herkes şüpheli durumunda olduğu için bu şekilde dışarı çıktıkları tahmin ediliyor.

LA Times‘ın paylaştığı bilgilere göre saldırganın bir kadın olduğu ve intihar etmeden önce çalışanlara ateş açtığı belirtiliyor. Google’ın basın ile bilgi paylaştığı hesabı Google Communications’dan paylaşılan son bilgiler de 4 yaralı olduğunu doğruluyor.

Here is the note that @sundarpichai just sent to Googlers worldwide. pic.twitter.com/bdC6KeTl9c

— Google Communications (@Google_Comms) April 3, 2018

CNN‘nin verilerine göre yaralılardan bir kadın ve bir erkeğin durumu ağır.

Konuyla ilgili güncel bilgiler için bu haberi güncellemeye devam edeceğiz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’un iş modelini eleştiren Tim Cook’a Zuckerberg’ten yanıt

Geçtiğimiz hafta Apple CEO'su Tim Cook'un, Mark Zuckerberg'in Cambridge Analytica krizi ve Federal Ticaret Komisyonu soruşturmasına yönelik eleştirilerine Facebook CEO'sundan...

Kapat