IPHaber

Genel


YouTube’un 30 saniyelik reklam yasağı tam olarak çalışmıyor

Mart 27, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
YouTube'un 30 saniyelik reklam yasağı tam olarak çalışmıyor

Geçtiğimiz aylarda YouTube kanalları için reklam gösteriminin zorlaştığı haberini sizlerle paylaşmış, yeni kanalların reklam alabilmesi için 1000 aboneye ve son 12 ay içinde 4 bin saat izlenme süresine sahip olması gerektiğini söylemiştik.

YouTube’a aynı zamanda 30 saniyelik, geçilmeyen reklamlar için de yasak gelmişti. Bu yasağa rağmen platform, sitenin en büyük ortaklarından gelen videolarda 30 saniyelik reklam yayınlamak zorunda.

YouTube, her ne kadar 30 saniyelik reklamların yasaklandığını söylese de NBCUniversal, Viacom, Turner ve diğer platformlardan yayınlanan videolardan önce, Time Warner, Verizon ve GMC gibi markaların reklamlarını yayınlamaya devam edecek. Geçtiğimiz yılın başlarında Google, 30 saniyelik reklamları göstermeyi durdurduğunu duyurmuştu. Bunun nedeni ise kullanıcıların uzun reklamlardan duyduğu rahatsızlıktı. Bu yüzden reklamlar 20 ve 15 saniyenin altına indirilmiş, bu değişiklik de ocak ayından itibaren uygulanmaya başlanmıştı.

YouTube sözcüsü, büyük televizyon ağlarının kendi YouTube kanallarındaki ticari deneyimi ele almak için kendi reklam ekiplerini ve teknolojilerini kullanabileceğini belirtirken, 30 saniyelik reklamların televizyonda standart olduğunu, ancak dijital dünyada kullanıcıların daha fazla tolere edebileceği daha kısa formatları geliştirmeye çalıştırdıklarının da altını çizdi.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook geçici arkadaşlık taleplerini test ediyor

Hikayeler gibi geçici içeriklere ve Snapchat'in geçici mesajlarına alıştığımız bir dönemde Facebook, geçici arkadaşlık taleplerini yayına almaya hazırlanıyor. Yaşadığı krizlerle...

Kapat