IPHaber

Genel


Yerel haberleri harita üzerinde gösteren uygulama: Ground

Nisan 30, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Yerel haberleri harita üzerinde gösteren uygulama: Ground

Son dönemde artan sahte haberler yüzünden, çoğu kişi okuduklarının doğruluğuna inanmakta güçlük çekiyor. Yeni bir uygulama olan Ground ise yapay zeka ve insan doğrulamasını kullanarak haberlerin doğrulanmasına olanak sağlıyor.

Ground, CNN, The New York Times ve Reuters gibi büyük yayınlarda ve Reddit, Twitter ve Instagram gibi sosyal medyada kendine yer bulan haberleri bir harita üzerinde ele alıyor. Bu özellik de ne okuduğunuzu, bulunduğunuz yere entegre etmenize olanak sağlıyor. Kısacası, sadece yerel olarak ilgilendiğiniz haberleri harita üzerinden bularak okuyabiliyorsunuz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Gmail, Facebook hesaplarınızla veya e-posta adresinizle platforma ücretsiz olarak üye oluyorsunuz. Daha sonra “konumuma izin ver” seçeneği ile konum bildirimlerinizi Ground için aktif hale getiriyorsunuz. “Bilim ve Teknik“, “Politika“, “Spor“, “İş” ve “Medya ve Sanat“ı içeren bir listeden seçim yaparak, en çok ilgilendiğiniz kategorileri kendinize göre özelleştiriyorsunuz. Böylece ilgilendiğiniz kategorilerle ilgili yerel haberleri okuyabiliyorsunuz.

Haberleri “En İyi” yeni haberler, son eklenenler ve ilgi alanlarınıza göre hazırlanmış şekilde sıralayabiliyorsunuz. Belirli bir habere dokunduğunuzda, haberlerin kaynağına bir bağlantı görüyorsunuz, böylece haberin tamamını okuyabiliyorsunuz. Ayrıca konuya “Hayal kırıklığı“, “İyi Haberler“, “Katılıyorum” veya “Şüpheli” butonu ile yanıt verebiliyor ve haberleri yorumlayabiliyorsunuz.

Tamamen ücretsiz olan Ground’u iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Tesla sürücüsü, İngiltere’de otomatik pilot özelliği ile araç kullanınca ehliyetini kaybetti

2017 yılı Mayıs ayında gerçekleşmiş fakat son günlerde mahkeme kararının açıklanmasıyla tekrar gündeme oturan oldukça enteresan bir Tesla konusu var....

Kapat