IPHaber

PBX


Yeni Ürün: Cisco SPA302D IP DECT Telefon

Şubat 8, 2013 by admin in ip-telephony, PBX, Telekom, VoIP

Uzun zamandır konuşulan ürün Cisco IP Dect Telefon açıklandı. Cisco’nun small business portfoyundeki Dect Telefon eksikliğini yeni SPA302D-KIT ile dolduldu. Cisco SPA302D-KIT iki farklı bilesenden oluşuyor, Cisco SPA232D ATA ve Cisco SPA302D telefon seti.

Cisco DECT Solution

Ne işe yarar?

Cisco SPA232D ATA yada VoIP Gateway tek hat FXS portuna sahip, bu portu Analog telefon makinesi veya fax cihazı için kullanabilirsiniz. Ayrıca PSTN hattı takabilmeniz için FXO portuna da sahip. FXO portuna takılan PSTN hattı üzerinden elektrik kesintisi yada VoIP servis dışı kaldığında yedek arama sağlanması amacıyla konulmuş. Benzer şekilde cihaz içerisinde konfigurasyon ile yerel veya acil aramalar için de bu port kullanılabiliyor. SPA232D üzerinde WAN ve LAN portları da bulunuyor, özellikle ofislerde switch gereksinimini ortadan kaldırma amaçlı olarak düşünülmüş.

SPA232D’ yi diğer popüler VoIP Gateway ve ATA’lardan ayıran özelliği ise DECT baz istasyon modülüne sahip olması.

Cisco SPA302D DECT teknolojisini kullanıyor, bu konuda bazen wireless IP telefonlar ile Dect telefonlar karıştırılabiliyor. Wireless IP Telefonlar access point (WiFi) kullanır, DECT teknolojisi ortalama her ev kullanıcısında bulunan telsiz telefon teknolojisidir.  Baz istasyonu kapasite olarak en fazla 5 SPA302D’yi  destekliyor, aynı zamanda toplam 11 SIP hesabı tanımlanabiliyor. Böylece ortalama her el telefonu için 2 SIP hesabı tanımlama şansı doguyor. SPA232D eş zamanlı en fazla 4 çağrı yapabilir.

Cisco SPA302D Handset

Tahmini Fiyatı?

H
enüz türkiye içerisinde net bir fiyat açıklanmadı. IPPAZAR.NET yetkilerinin araştırması sonucu tahmini fiyatlar aşağıdaki gibi.

Ne Zaman Gelecek?

Cisco, SPA232D, SPA302D ve SPA302D-Kit Mart, Nisan aylarında Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor. IPPAZAR üzerinden ön sipariş vermek mümkün.

www.ippazar.net

Önceki yazıyı okuyun:
AB’den güvenli internet adımı!

Avrupa Birliği'nin, daha güvenli bir internet ortamı oluşturmayı planladığı bildirildi. AB'li yetkililerin siber saldırılara karşı daha dayanıklı, siber suçlardan arınmış ve çocuklar için daha güvenli bir internet ortamı oluşturmayı planladığı belirtildi.  ...

Kapat