IPHaber

Genel


Yeni macOS 10.14, karanlık modu ve Apple News ile gelecek gibi görünüyor

Haziran 4, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Yeni macOS 10.14, karanlık modu ve Apple News ile gelecek gibi görünüyor

Apple’ın gelenekselleşen geliştirici konferansı WWDC 2018‘e saatler kaldı fakat yeni ortaya çıkan bir video ile macOS 10.14’e dair bazı güncellemeler erkenden ortaya çıktı.

Geliştirici Steve Troughton-Smith attığı bir Tweet’de macOS 10.14’e ait olduğunu söylediği bazı ekran görüntülerini paylaştı. Yaptığı paylaşımda yer alan ekran görüntüleri aslında XCode 10’a odaklanmış bir videodan olsa da videonun arkaplanı yeni sürüm macOS 10.14 hakkında bazı ipuçları barındırıyordu.

Ladies and gentlemen, I give you Xcode 10 on macOS 10.14. Dark Appearance, Apple News, App Store w/ video previews pic.twitter.com/rJlDy81W4W

— Steve Troughton-Smith (@stroughtonsmith) June 2, 2018

İlk olarak yenilenen macOS’un daha kapsamlı bir karanlık modunun olacağı görülüyor. Sadece üst bar ve dock’u kapsayan moddan daha geniş bir moda geçildiği çöpkutusunu bile etkilemiş olmasından dolayı yapılan bir çıkarım. Bir diğer yenilik ise dock’da yer alan Apple News uygulama ikonu. Bu da Apple’ın haber uygulamasının yeni bir masaüstü uygulaması olacağının sinyali diyebiliriz.

Steve Troughton bu ekran görüntülerini, Apple’ın Mac App Store API’si için yayınladığı XCode videosundan aldığı ortaya çıktı. Apple’ın iOS ve macOS’u daha entegre bir hale getirmeye çalıştığı uzun zamandır konuşuluyor ve bugün gerçekleşecek geliştirici konferansında da bu alanda duyuruların yapılması bekleniyor. Apple News uygulaması belki de bunun ilk adımı olabilir.

WWDC’yi Buğra’nın yerinde anlatımı ve Webrazzi’nin gelenekselleşen canlı bloglaması ve haberleriyle takip etmeyi unutmayın.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İTÜ Çekirdek’ten girişimcilere önkuluçka alternatifi: İTU Çekirdek Express

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, girişimcilik ekosistemini, girişimcilere yönelik yepyeni bir önkuluçka alternatifi olan...

Kapat