IPHaber

Genel


Yeni iş döngüsünün merkezinde müşteri var

Temmuz 2, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

By Burcin Yilmaz

IBM, Akıllı Sigortacılık Araştırmasının sonuçlarını paylaştı ve sektörün ihtiyaçlarını masaya yatırdı. Araştırmaya göre sektörde başarı için, sayısal dönüşüme uygun iş modellerini benimsemek gerekiyor. Bulgulara göre sigorta sektöründeki yeni iş döngüsünün merkezinde müşteri var.

Araştırmayı değerlendiren Küresel İş Hizmetleri, İş ve Teknoloji Danışmanı Ayça Moseley, “Makinelerin öğrenmeye başladığı bir döneme girdik. Hasar oluşmadan önce öngörüsel adımlarla bunu önleyebilen cihazlar ortaya çıkıyor. Proaktif bir biçimde riski yöneten, veriyi toplayan ve analiz eden iş modellerine doğru gidiyoruz. Sektörde eskiden ürün odaklı çalışan düzen artık değişiyor. Müşteriyi merkeze alan, dijital dönüşüme uygun iş modellerini benimsemek gerekiyor. Ancak verinin analizi ile sigortacılık sektöründe yeni iş modellerini geliştirmek mümkün olacaktır. Sigorta şirketleri önceliklerini müşterinin hayat boyu iş ortağı olma misyonuna çevirmelidir” dedi.

IBM Çözüm Ortağı Agito’nun araştırmasına göre, sektörde 2014 yılı için negatif büyüme beklentisi var (-2%) ve sektördeki karlılık sorununun genel sebepleri yetersiz müşteri bilgisi, tek tip çözüm ve süreçler, ayrıştırılmış risk değerlendirme süreçleri, manuel hataya açık karar süreçleri, kısıtlı ve standart ürünler, pazarın değişimine ayak uyduramama, yüksek operasyon maliyetleri gibi maddelerden oluşuyor.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
E-imza sağlıkta yaygınlaşıyor

By Deniz Gönç Sağlık Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Sağlıkta E-Dönüşüm Zirvesi'nde söz alan E-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış, Kanal Yönetimi...

Kapat