IPHaber

Genel


Yeni iPhone modelleri “Xs”, “Xs Max” ve “Xr” isimleri ile tanıtılabilir

Eylül 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Merakla beklenen yeni iPhone modelleri yarın itibariyle karşımıza çıkacak. Modellerin teknik özellikleri ve hatta tasarımından daha çok merak edilen bir diğer konu ise yeni iPhone’ların sahip olacağı isimler. Bugün Bloomberg‘ün paylaştığı yeni bir rapora göre yeni iPhone modelleri “Xs“, “Xs Max” ve “Xr” isimlerine sahip olacaklar.

Bloomberg haberinin sahibi olan Mark Gurman‘ın Apple ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile tanındığını da belirtelim. Ağustos ayının son günlerinde yeni iPhone modellerinin “Xs” takısına sahip olacaklarını sizlere aktarmıştık. Bugün karşımıza çıkan rapor ile birlikte bu ihtimal daha da kuvvetlenmiş oldu.

“Plus” gitti “Max” geldi

Fakat buradaki en ilginç detay ise Apple’ın yıllar sonra “Plus” takısını kullanmayı bırakması. iPhone 6 Plus modelinden beri Plus takısını kullanan Apple, 4 jenerasyon sonra “Max” takısına geçiş yapıyor. iPhone Xs modeli geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan iPhone X modelinin yenilenmiş versiyonu olacak.

Adından da anlaşılabileceği üzere ailenin en büyük üyesi olacak olan iPhone Xs Max, diğer modellere oranla büyük bir ekrana sahip olacak. iPhone Xs ve Xs Max modellerinin OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Fakat ailesinin uygun fiyatlı olması beklenen üyesi olan iPhone Xr modeli ise LCD erkan kullanacak.

Daha önce karşımıza çıkan bir raporda bu modelin iPhone Xc olarak adlandırılacağı da iddia edilmişti. Sanırım hangi iddianın doğru olduğunu yarın akşam öğreneceğiz. Yeni iPhone modelleri ve diğer Apple ürünleri ile ilgili tüm gelişmeleri yarın sizlere aktarıyor olacağız.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Depo yönetim yazılımı hizmeti veren yerli girişim Logiwa, 3 milyon dolar yatırım aldı

Depo yönetim yazılımı firması olarak faaliyet gösteren yerli girişim Logiwa, New York City merkezli Runway Venture Partners‘ın liderliğinde gerçekleştirilen yatırım...

Kapat