IPHaber
Son Yazılar

Genel


Yalın ADSL'e itiraz

Haziran 12, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Türk Telekom, telefon hattı olmadan ADSL abonesi olmaya imkan sağlayacak olan ‘yalın ADSL’ kararının durdurulması ve iptaline ilişkin, iptal davası açtı.

Türk Telekomünikasyon’un Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirketin, yalın ADSL uygulamasına geçilmesiyle ilgili kararın yürütülmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay 13. Dairesi nezdinde iptal davası açtığı belirtildi.

Açıklamada, konuya ilişkin ayrıntılar şöyle yer aldı:

“Şirketimiz tarafından, Rekabet Kurulu’nun ADSL bağlantısı için sabit telefon hattı olmasının zorunlu tutulması uygulamasının 4054 sayılı Kanuna aykırı olduğundan bahisle açmış olduğu ön araştırma sonucunda verdiği 18.02.2009 tarih ve 09-07/127-38 sayılı kararının sonuç kısmının, yalın ADSL uygulamasının başlatılması ve bu suretle şikayet konusu uygulamaya son verilmesini teminen üç ay içerisinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gerekli başvuruların yapılmasına ilişkin 2(a) maddesinde yer alan idari işlemin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle, Danıştay 13. Dairesi nezdinde iptal davası açılmıştır.”

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat