IPHaber
Son Yazılar

Oyun


Yalan iddiaya Microsoft freni!

Nisan 5, 2013 by admin in Oyun, Satın Alma, Yazılım

Bir söylenti ne kadar hızlı yayılabilir?

Eğer siz de bu söylentiye inanıp büyük günü bekliyorsanız, size kötü bir haberimiz var!

20130404082159_microsoft
Microsoft kurulalı ne kadar yıl geçmiş hiç düşündünüz mü? O zaman biz size yardımcı olalım: Tam tamına 38 yıl! Her yılolduğunu gibi, kuruluş gününü kutlamayı planlayan Microsoft cephesindeyse ufak çaplı bir alarm verilmiş durumda. Sebepse aslı olmayan bir bilginin tüm dünyaya yayılmış olması…

Bu yıl 38. yaşına basacak olan firma hakkında ortaya atılan iddiada, doğum günü kutlamaları esnasında ücretsiz Xboxpuanları dağıtılacağı söyleniyor. Tamamen asılsız olan bilgi o kadar hızlı bir şekilde yayıldı ki sonunda Microsoft resmiFacebook sayfası üzerinden konu hakkında bir açıklama yapmak zorunda kaldı. “Öyle görünüyor ki etrafta dolanan bir bilgiyegöre, Microsoft’a yaş gününde ‘nice senelere’ diyenlere Xbox puanı verilecekmiş. Lütfen bu ve benzeri bilgilere kulak asmayın. Her ne kadar bu hafta boyunca 38. yaş günümüzükutlayacak olsak da herhangi bir şekilde ücretsiz Xbox puanı dağıtmayacağız.”

Unutmadan eklemekte fayda var ki Microsoft’un hazırladığı “Bing Rewards” programı sayesinde, Bing arama motoru üzerinden kullanıcılara verilen belirli görevleri yapmak sureti ile Microsoft puanı kazanmak mümkün.

Kapat