IPHaber

Genel


Yahoo-Japonya Kripto para ekosistemine giriyor

Nisan 13, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Yahoo-Japonya Kripto para ekosistemine giriyor

Japonya’nın en popüler web siteleri arasında yer alan ve ülke genelinde kullanıcı trafiğinde 4. küresel sıralamada ise 40. sırada olan Yahoo-Japonya’nın alt kuruluşlarından Z-Corporation’ın, bu yıl hizmetlerine başlaması planlanan Tokyo merkezli kripto para borsası BitARG’ın yüzde 40’lık hissesini satın alacağı açıklandı.

BitARG, azınlık hisse satın alınımını memnuniyetle karşıladıklarını belirttikleri basın duyurusunda, bu sermaye katılımının bir sonucu olarak şirketin Yahoo-Japonya’nın hizmet operasyonları ve güvenlik alanındaki uzmanlığından yararlanacağı açıklandı.

Anlaşmanın mali detayları açıklanmasa da farklı kaynaklara göre yüzde 40 hissenin satın alma işleminin 2 ila 3 milyar yen (18,5 ila 27,8 milyon dolar) arasında gerçekleşmiş olabileceği belirtiliyor. Japonya’da kirpto para borsası işletebilmek için Japonya Mali Hizmetler Ajansından lisans alınmış olması gerekiyor ve bu işlem biraz uzun soluklu. BitARG’ın bu yıl hizmet vermeye başlayabilmek için lisansı var ve bu durum hisse fiyatlarını etkiliyor elbette.

Ayrıca Yahoo-Japonya alt kuruluşları vasıtası ile 2019 yılına kadar BitARG’ın operasyonlarını genişletmek için başka yatırımlara da gireceğini açıkladı. Yahoo’nun kripto para ekosistemine bu şekilde girmesi, Japonya’da ki kurumsal şirketlerin kripto para ekosisteminde yatım yapmaya ne kadar hevesli olduklarına bir başka kanıt.

Geçtiğimiz hafta Japonya’nın online broker şirketlerinden Monex, geçtiğimiz aylarda 400 milyon dolar değerinde NEM coinin çalınmasına sahne olan CoinCheck borsasının tamamını satın almıştı.

Japonya’nın bankacılık devlerinden SBI ise ConCheck’in hırsızlık skandalından sonra incelemelerini hızlandıran Japonya Mali Hizmetler Ajansına rağmen çalışmalarını toparlayıp kendi kripto para birimini yayınlamaya hazırlanıyor. Öte yandan 9 milyar doları aşan piyasa değeri ve 600 milyon kayıtlı 200 milyon aktif kullanıcıya sahip mesajlaşma platformu Line ise gene Japonya Mali Hizmetler Ajansı’na kendi kripto para birimini çıkartmak için başvuruda bulunduğunu açıklamıştı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Mercedes-Benz, ABD’de arabalar için abonelik servisi başlatıyor

Lüks araba markaları, sadece bir arabayla yetinmek istemeyen, onun yerine lüks araba filosuna erişmek isteyen müşterilere ulaşmak için abonelik tabanlı...

Kapat