IPHaber

Genel


WiRO sadece yurtdışında kullanılabilir, nedeni IMEI :)

Mayıs 8, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Herkes gibi Türkiye’de bilişim denince akla gelen CeBIT’e bende ziyaret imkanı buldum. Sektörümle ilgili konularda standlara uğrayarak ek bilgiler edinmeye çalıştım. Telekomunikasyon Kurumunun sayfasında UMTH bölümünde TTNET’i lisans almış bir firma olarak gördüğüm için TTNET standında bununla ilgili bir yenilik beklediğim için ilk uğradığım yerlerden birisi Türk Telekom oldu.

Hemen karşıma çıkan WiRO şapkalı standa uğrayarak ne-nasıl gibi sorularımı muhatabıma yönelttim. Klasik bir host-hostes olmadığı bir Türk Telekom çalışanı olduğu her halinden belliydi. (Kaşları birleşik host olacağını sanmam!)

WiRO kablosuz interneti yakaladığınız yerde WiFi uyumlu PDA-Cep telefonu-Notebook üzerinden telefon görüştürmesi sağlayan ve bunu ev telefonunuza fatura etme gibi bir güzelliğe sahip uygulama. Bunun sadece yurtdışında olabildiği ve yurtiçinde bu hizmeti henüz veremediklerini aktarmasıyla kafamda koca bir ünlem oluştu. “Bunu neden Türkiye’de yapamıyorsunuz” sorusunu yönelttiğimde “IMEI’ler kayıtlı oluyor beyefendi Türkiye’de henüz servis veremiyoruz” yanıtını almam kıskıs gülmeme sebep oldu. Görevli arkadaşa “O öyle değil ama neyse” diyerek standı terkettim.

Teşekkürler Türk Telekom:)

Aykut SAĞLAM

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
MSN Messenger ile ev telefonundan görüşme

CeBIT fuar yeniliklerinde kendinden söz ettirebilecek uygulamalardan birisi olarak Türk Telekom’un MSN Messenger ile anlaşabildiği bu uygulama beni çok mutlu...

Kapat