IPHaber

Yazılım


Windows için 10 gerekli program

Aralık 26, 2009 by admin in Yazılım with 0 Comments

Çoğu Windows kullanıcısı gereksiz programlar yükleyip sistemlerinin yavaş çalışmasından şikayet eder. Ancak kullanışlı ve işinize yarayan programlar yüklerseniz, İşletim Sisteminiz derin bir oh çekecektir. Aşağıda performansları iyi bilinen programların ve adreslerinin bir derlemesini bulunuyor. Bu programların çoğu ücretsiz olup bazıları da deneme sürümü olarak indirilebilir.

Sizin de tavsiye edeceğiniz programlar var ise yorum olarak belirterek diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

1.- Digsby

AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk, Jabber, ve Facebook Chat’i aynı anda kullanabildiğiniz çok pratik bir Chat programı. Çok fazla görsel ayarının olması Arkadaş listenizi daha düzenli tutmanızı sağlıyor.

Adres: http://www.digsby.com/


2. KMPlayer
Korea’lı programcıların geliştirdiği çok kapsamlı bir Medya oynatıcısıdır. Hemen hemen bütün popüler Multimedya formatlarını (DivX, XVID, MKV, MP4, 3GP ..) oynatabilir. Kullanımı kolay olup, Türkçeye LangTürk tarafından çevirilmiştir.

Adres: http://kmplayer.en.softonic.com/
Türkçe: http://www.langturk.com/kmplayer-turkce-cevirisi-tamamlandi/


3. JDownloader

Rapidshare, Easyshare, Megaupload ve daha bir çok paralı paylaşım sitelerini destekleyen çok seçenekli indirme yöneticisi. Bağlantı yakalama gibi özel uygulamaları ve Tarayıcı entegresi bağlantı kopyalama stresinden bizleri kurtarıyor.

Adres: http://www.jdownloader.org/


4. Foxit Reader

Adobe PDF belgelerini açabilen çok kullanışlı ve hafif bir programdır. Adobe Reader’dan çok daha hızlı olması programı eşsiz kılıyor.

Adres: http://www.foxitsoftware.com/pdf/reader/


5. SmartSleep

SmartSleep uygulaması ayarladığınız zaman dilimi içinde komutlar uygulayan (Bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma, uyku modu gibi) kapsamlı bir programdır. Benim en çok kullandığım özelliği film izlerken bilgisayarın otomatik kapanmasını ayarlama.

Adres: http://www.dextronet.com/smartsleep.php


6. UltraISO

ISO formatı başta olmak üzere çoğu CD/DVD formatını yazabilen optik sürücü programıdır. Kullanımı kolay ve hızlı olduğu için bu kategorideki en iyi programlardan biridir.

Adres: http://www.ezbsystems.com/ultraiso/


7. BitTorrent

Yine kullanımı son derece kolay ve hafif bir Program. Torrent dosya formatını indirme ve yüklemeye yarar.

Adres: http://www.bittorrent.com/


8. Mozilla Firefox

Opera, Safari, Chrome ve IE kullanmış biri olarak tek tavsiye edebileceğim İnternet Tarayıcısı. Mozilla Firefox eklenti ve çok dil özelliği ile Dünya çapında en çok kullanılan Popüler İnternet Tarayıcısıdır.

Adres: http://www.firefox.com/


9. WinRAR

WinRAR kullanışlı bir Arşiv Düzenleyicisidir. RAR ve ZİP başta olmak üzere CAB, Z, ARJ, LZH, TAR, GZ, TAR.GZ, BZ2, TAR.BZ2, ACE, UUE, JAR, ISO ve 7z gibi bir çok sıkıştırılmış Dosya formatını açabilir.

Adres: http://www.rarlab.com/


10. İnternet Download Manager

Bu program bütün İnternet Tarayıcılarıyla uyumlu bir Dosya indirme Yöneticisidir. Düzenli ve kolay bir programdır. FTP ya da özel Siteler üzerinden dosya çekenler için tek alternatif diyebilirim.

Adres: http://www.internetdownloadmanager.com/

Tagged , , , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Servus'dan Sun Demo Merkezi

Sun Microsystems’ın Türkiye’deki stratejik iş ortaklarından Servus, müşterilerine Sun teknolojilerini daha iyi ve yakından anlatmak, bu teknolojileri satın almadan önce...

Kapat