IPHaber

Oyun


Windows 8 için 3DMark, başka bahara kaldı!

Ocak 29, 2013 by admin in Oyun

PC kullanıcılarının merakla beklediği yazılım, Windows 8 için bir kez daha ertelendi…

20111115154635

Windows 8’li PC’lere geçtiğimiz yıl gelmesi beklenen 3DMark, bir kez daha ertelendi. Futuremark’ın meşhur benchmark programı, Windows 8 için önce 2012’nin sonlarına doğruçıkması planlanmış, daha sonra da 2013 Ocak ayına ertelenmişti. Ancak neredeyse Ocak ayını da geride bırakmamıza rağmen 3DMark’tan henüz ses seda yok.

Geçtiğimiz gün konuyla ilgili basın duyurusu yapan Futuremark, suçu Microsoft, AMD, Intel ve NVIDIA’nın da aralarında bulunduğu Benchmark Developers Programortaklarına attı.

3DMark, Windows 8’li PC’lere geldiğinde, DirectX 11 için Fire Strike ve DirectX 10 için Cloud Gate olmak üzere iki demo versiyona sahip olacak. 3DMark’ın aynı zamanda Windows RT, iOS ve Android için de duyurulması bekleniyor.Kesin ve yansız bir çalışma yürütmenin öncelikli amaçları olduğunu söyleyen Futuremark, bunusağlamak içinse onca ortak şirketten bilgi toplamanın epey zaman aldığını belirtti. Futuremark, 3DMark’ın Windows 8’lere ne zaman geleceği sorusuna ise kesin bir yanıt vermekten kaçındı.

Önceki yazıyı okuyun:
Cumhurbaşkanı Sosyal Medya’yı soracak!

Cumhurbaşkanı Gül, bir süredir ara verdiği Çankaya Sofrası'nda bu defa sosyal medya ile internet gazeteciliğinin önde gelen isimleriyle buluşacak.              ...

Kapat