IPHaber

Genel


Windows 10’un Nisan güncellemesi bugün kullanıma sunuluyor

Nisan 30, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Windows 10'un Nisan güncellemesi bugün kullanıma sunuluyor

Microsoft‘un Windows 10 işletim sistemi için her 6 ayda bir büyük bir güncelleme yayınlamak istediğini sizlere daha önce aktarmıştık. Bu yılın ilk büyük güncellemesi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan Windows 10‘un Nisan güncellemesi bugün kullanıma sunuluyor.

Karşımıza çıktığı ilk günden bu yana iki büyük güncelleme alan Windows 10 işletim sistemi bugün itibariyle 3. büyük güncellemesine kavuşacak. Tabii ki Windows 10 Insider Program‘ına dahil olan kullanıcıların gelecek yenilikleri önceden test etme imkanına sahip olduklarını da hatırlatalım.

Timeline, Focus Assist ve daha fazlası

İlk etapta Windows 10 Spring Creators Update olarak adlandırılan fakat sonrasında isim değiştirerek Windows 10 April 2018 Update olarak karşımıza çıkan 3. büyük güncelleme, beraberinde pek çok yenilik getiriyor. Güncelleme ile gelen en önemli özelliklerden biri olan Timeline, Microsoft hesabını kullanan cihazlar arasında iletişim kurabiliyor ve cihazlarınızı 30 gün önceki hallerine döndürebiliyor. Böylelikle kaybolan veya tekrar üzerinde çalışmak istediğini bir proje üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Güncellemeyle birlikte karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise Focus Assist. Bildirimleri sessize almanıza olanak tanıyan Focus Assist, istediğiniz zaman ise gelen bildirimlerin özetini sizlere sunabiliyor. Bunların yanı sıra Microsoft’un internet tarayıcısı olan Edge‘e yeni özellikler geleceğini ekleyelim. Son olarak ise güncellemenin kademeli olarak dağıtıldığını bu nedenle bugün ulaşamayabileceğinizi de hatırlatalım.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Elon Musk’ı başkanlık koltuğundan indirmek isteyen Tesla hissedarı

Haziran'da gerçekleşecek olan Tesla‘nın yıllık hissedarlar toplantısı yaklaşırken, hissedar Jing Zhao şirketin Yönetim Kurulu Başkanı'nı değiştirmek için bir teklif sundu....

Kapat