IPHaber

Genel


WiFi'yı ona katlayacak teknoloji: WiGig

Mayıs 13, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Yüksek hızlı, kısa menzilli kablosuz iletişimde yeni bir standart geliyor. WiFi’dan on kat daha yüksek hız getiren yeni teknolojinin ismi WiGig.

Yüksek hızlı, kısa menzilli kablosuz iletişimde yeni bir standart yaratmak isteyen; aralarında Atheros, Broadcom, Intel, Marvell, Dell, LG, NEC, Panasonic, Samsung ve Microsoft bir araya gelerek WiGig Alliance’ı oluşturdu. Oluşturulan konsorsiyum tarafından geliştirilecek yeni kablosuz teknoloji WiGig (Wireless Gigabit-802.11AD) 60 GHz frekansını kullanacak. Bilgisayarlar, avuç içi cihazlar ve ev sinema sistemleri tarafından kullanılabilecek olan yeni teknoloji 802.11n’e göre yaklaşık 1o kat daha hızlı olacak ve saniyede 6 GB veri taşıyabilecek. Teknoloji sayesinde salondaki bilgisayarımızda yer alan bir HD filmi saniyeler içerisinde, oturma odasındaki DVD çalara aktarabileceğiz. Geliştirme çalışmaları süren teknolojiyi kullanan prototipler bu yıl sonuna doğru, ticari ürünler ise önümüzdeki yıl içinde piyasada olacak.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Açık Kaynaklı Web Tarama Yazılımı

Aslında bu sayımızda Nikto’dan bahsetmek istiyordum. Çünkü birçok uzman için olduğu gibi bende ürünlerin Unix/Linux sürümlerini kullanmayı tercih ediyorum. Ancak...

Kapat