IPHaber

Genel


Vodafone ’la Ev Hizmetinde Çalışanların Primlerini Ödemek Artık Çok Kolay

Ocak 26, 2017 by admin in Genel with 0 Comments
vodafone bireysel pazarlama engin aksoy

Günübirlik Ev Hizmetinde Çalışanların Sigorta Primi Vodafone İle Ödenebilecek

Vodafone Türkiye, ev hizmetlerinde günübirlik işçi çalıştıranlara, bu kişilerin sigorta primlerini ödemek için şimdi daha hızlı, kolay ve güvenli bir alternatif sunuyor.

Vodafone’un mobil ödeme sistemi Cep Cüzdan ile ev hizmetleri için ayda 10 günden az olmak şartıyla yanında işçi çalıştıran herkes, sadece kısa mesaj (SMS) ile bu kişinin günlük sigorta primlerini ödeyebiliyor. Böylece hiçbir banka veya kredi kartına ihtiyaç duymadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca SGK kurumuna gitmesine de gerek kalmıyor.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla mobil ödeme teknolojilerinin öncüsü olan Vodafone Türkiye, Vodafone Cep Cüzdan sayesinde abonelerine en yenilikçi çözüm ve hizmetleri sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarını hızlandıran Vodafone Cep Cüzdan’la, artık ev hizmetleri için yanında işçi çalıştıran kişiler, çalıştırdıkları işçilerin sigorta primlerini, kısa mesaj (SMS) ile hiçbir kredi veya banka kartına gerek duymadan ödeme imkânına sahip olacak.

Vodafone’un tüm ödeme sistemlerini tek çatı altında topladığı Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi (VPAŞ) aracılığıyla gerçekleştirilen sigorta primi ödeme kolaylığından, ev hizmetleri için ayda 10 günden az olmak şartıylagünübirlik işçi çalıştıran tüm kişiler yararlanabilecek. Sistem, abonelerin ev hizmetlerinde çalıştırdığı kişinin başına gelebilecek iş kazaları ve meslek hastalığı gibi durumlar için ödenmesi zorunlu olan günlük 1,19 TL tutarındaki sigorta primini hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde ödeme imkânı sunuyor.

Bu sistemle, ev hizmetleri için günübirlik işçi çalıştıran tüm Vodafone aboneleri, öncelikle bir defaya mahsus olmak üzere kendi TC kimlik numaralarını 5510‘a kısa mesaj göndererek, kendilerini “çalıştıran” olarak kaydettirecek. Daha sonra çalıştırdıkları kişinin TC kimlik numarası ve ayın hangi gününde çalışacağı bilgisini 5510‘a kısa mesaj (SMS) göndererek zorunlu sigorta primini ödeyebilecek. Böylece eleman çalıştıran kişi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmeden prim ödeme işlemini gerçekleştirebilecek ve çalıştırdığı kişiyi tescilleme imkânına kavuşacak.

Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırarak daha hızlı, güvenli ve kolay mobil ödeme çözümleri sunduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy konuyla ilgili şunları söyledi: “Dünyada gittikçe önem kazanan mobil finansal servisler alanında biz de Vodafone Türkiye olarak önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizde öncülüğünü yapmayı hedeflediğimiz Dijital Dönüşümün en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğuna inanıyoruz ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak mobil ödeme altyapılarına yatırım yapıyoruz. Bu doğrultuda şimdi de abonelerimizin Vodafone Cep Cüzdan Mobil Ödeme Sistemi aracılığıyla hiçbir kredi kartı veya banka kartı kullanmalarına gerek kalmadan ev hizmetlerinde çalıştırdığı kişinin sigorta primlerini ödeyebilmesine imkân tanıyoruz. Vodafone olarak, bu hizmet ile abonelerimizin çalıştırdıkları kişi için ödemeleri zorunlu olan sigorta primlerini banka işlemleriyle uğraşmadan bir SMS ile hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödemelerini sağlıyoruz. Prim ödemeleri faturalı hat sahiplerinin faturalarına yansıtılırken, faturasız hat sahiplerinin de bakiyelerinden düşülebiliyor. Vodafone olarak, abonelerimizin güvenle kullanılabilecekleri güçlü mobil ödeme alternatifleri sunarak, onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Fatura ödeme ve para transferi hizmeti de sunuluyor

Vodafone’un elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu VPAŞ ile kullanıcılar, para havalesi yapılması, fatura ödemelerine aracılık edilmesi gibi geniş bir yelpazedeki hizmetlerden yararlanabiliyor. Ayrıca, VPAŞ sayesinde tüm mobil ödeme servisleri Cep Cüzdan markası ile tek çatı altında kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede fatura ödemelerinden para transferine kadar birçok mobil finansal servis hem elektronik hem de fiziksel ortamda en güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Vodafone’un mobil ödeme sistemi Cep Cüzdan ile ilgili bilgi almak isteyen kullanıcıların 0850 542 0542 numaralı telefonu aramaları veya www.vodafone.com.tr’yi ziyaret etmeleri yeterli oluyor.

#Vodafone, #Evhizmeti, #Günübirlik, #SGK, #Prim, #SigortaPrimi, #sonhaber

The post Vodafone ‘la Ev Hizmetinde Çalışanların Primlerini Ödemek Artık Çok Kolay appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
2017’de Veri Merkezleri Stratejik Planlamanın Lokomotifi Olacak

Hitachi Data Systems Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu, 2017'de BT yöneticilerine “veri merkezlerinin bulutta olup-olmadığının” değil, “ne zaman geçtiklerinin” sorulacağını ve...

Kapat