IPHaber

Telekom


Vimeo Pro KOBİ Pazarını Hedefliyor

Ağustos 2, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Vimeo her ne kadar başlarda YouTube ile rekabet edememiş gibi gözükse de, genellikle daha yüksek çözünürlükte sunduğu videolar ve upload kapasitesinin daha yüksek oluşu ile kendisini ayrıştırmayı başarmıştı. Ancak özellikle son 1-2 yıldır YouTube başta olmak üzere pek çok video sitesi daha yüksek çözünürlüklü videolar sunmaya başladılar ve Vimeo’nun pazardaki ayrıştırıcı özelliği kaybolmaya başladı. Şimdi ise IAC’nin sahibi olduğu Vimeo, yıllık 199 Dolara satılan yenilenmiş Vimeo Pro hizmeti sayesinde özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) yönelik yenilikçi bir hizmet vermenin peşinde. 

 


Yeni bir gelir akışı yaratmak isteyen firma, yüksek çözünürlükü videolarla görsel sanat öğrencilerinden, KOBİ’lere doğru kayan bir yaklaşım seçti. Vimeo bu amaç doğrultusunda altyapısını da güçlendirerek, KOBİ’leri hedef alan ancak aylık abonelik fiyatları yüksek olan Brightcove ve Ooyala gibi firmaların pazarına daha ucuz bir sunumla giriş yapıyor. 

Yeni sunulacak olan Vimeo Pro videoları, Vimeo.com çatısı altında hizmet vermeyecekler ve her bir müşterinin kendi sitesinde host edilecekler. Vimeo Pro markası altında, Vimeo’nun ücretsiz abonelerine sunulmayan bazı özelliklere de yer veriliyor olacak. Bu özellikler arasında uyarlanabilir web sitesi ve video oynatıcı portföyleri, bir videoyu herkese açık hale getirmeden özel paylaşım imkanı, üst düzey raporlama ve analiz gereçleri, sosyal medya paylaşım gereçleri ve ileri düzey gizlilik ayarları gibi seçenekler yer almakta. 

Vimeo Pro hizmeti yıllık 199 Dolara satılacak ve 50 GB depolama imanının yanı sıra 250.000 gösterim imkanı sunacak. Daha fazla depolama imkanı isteyen kullanıcılar yıllık 199 Dolara ilave 50 GB depolama satın alabilecekler. Fiyat kıyaslaması yapmak gerekirse aynı pazarı hedefleyen Brightcove kullanıcılarına 40 GB bant genişliğini aylık 99 Dolara satmakta.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın neredeyse en pahalı mobil internet tarifesi bizde!

Aşağıda gördüğümüz tablo çeşitli dünya ülkelerinin mobil internet tarifelerini aktarıyor bizlere.Android Tablet Fanatic sitesi tarafından hazırlanan tabloda ülkemiz yok gerçi ama...

Kapat