IPHaber
Son Yazılar

Telekom


Video: Google + kişi aktarma aracı geliyor

Temmuz 14, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Google’ın geçen ayın sonunda tanıttığı Google+ adlı sosyal ağ servisinin ilgi çektiği bir gerçek. Ancak hâli hazırda Facebook hesabı olanlar arkadaş listelerini Google+’ya taşımak istediklerinde bunu çok kolay gerçekleştirdiklerini söyleyemeyiz. Facebook arkadaş listesinin Google+ gibi dış ortamlara aktarılması hususunda çeşitli engeller çıkarmakta.
Google kullanıcıların diğer servislerdeki kişi listelerini Google+’ya aktarmaya çalışırken çektiği bu acının farkında ve bunu dindirmek için bazı çalışmalar yapıyor. Google çalışanlarından Rohit Khare, şirketinin yeni bir adres defteri yükleyicisi üzerinde çalıştığını ve bunun önümüzdeki günlerde yayınlanacağını belirtti. Bu yükleyici e-posta uygulaması tarafından elde edilen CSV veya vCard formatındaki kişileri dışa aktarmaya ve sonra bunları Google+’ya eklemeye izin veriyor.
Khare bu yükleyici aracın Google hesabında hâli hazırda bulunan kişi listesiyle karışıklık yaratmayacağını söyledi. Yükleyici sadece çevrelere eklediğiniz kişileri depolamaya izin verecek.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat