IPHaber

Telekom


Vestel'den torrent sertifikalı televizyon

Eylül 6, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen IFA 2011 tüketici elektroniği fuarında boy gösteren Türk şirketlerinden biri olan Vestel, dünyanın BitTorrent sertifikalı ilk dijital televizyonunu burada sergiliyor. İnternet bağlantısı olan bu TV sahip olduğu BitTorrent sertifikası sayesinde çatısı altında 100 milyon PC kullanıcısını barındıran ve yazılım, cihaz ve içerik açısından zengin BitTorrent ekosistemini oturma odasına getiren ilk cihaz olma sıfatını taşıyor.
BitTorrent sertifikası sayesinde tüketici elektroniği cihazı üreticileri BitTorrent protokolünün hızından yararlanacak, anahtar indirme, kodlama, paylaşım ve dosya taşıma gibi işlevleri müşterileri için kolay hâle getirecek. Bu ekosistem üzerindeki tüm dosyaların alınması ve oynatılması da sertifikalı cihazlar sayesine mümkün kılınacak. Söz konusu dijital TV prototipinin ne zaman üretime geçeceği henüz netlik kazanmış değil. Bu arada Vestel’in dijital TV’si BitTorrent sertifikalı tek cihaz olarak kalmayacak. BitTorrent sertifikalı TV’lerin yanı sıra bu sertifikayı barındıran Blu-ray/DVD oynatıcı, multimedya cihazı, ağ depolama cihazı ve bunun gibi cihazları da görmek mümkün olacak.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Peak Games’e 11,5 Milyon Dolar Yatırım Geldi

Türkiye’nin popüler sosyal oyun şirketi Peak Games‘in geçmiş dönemlerde Hummingbird Ventures ve Earlybird Venture Capital‘den aldığı yatırımları paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde de dünyanın önde gelen...

Kapat