IPHaber

ISP


Uydudan telefon hattı gerektirmeyen internet

Ekim 10, 2010 by admin in ISP, Telekom with 0 Comments

Türksat, uydudan kablosuz internet erişimini vermeye başladı. UydunetSky markası ile ve “Kimse internetsiz kalmasın” sloganıyla sunulan hizmet sayesinde, karasal altyapının olmadığı yerlerde de artık internet kullanmak mümkün hale gelecek.

Türksat A.Ş.’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türksat sahip olduğu uydu iletişim altyapısını kullanarak, uydudan kablosuz internet erişimini vermeye başladı. 

UydunetSky markas ile ve “Kimse internetsiz kalmasın” sloganıyla sunulan hizmet sayesinde, karasal altyapının olmadığı yerlerde de artık internet kullanmak mümkün hale gelecek. 

Son kullanıcılar için geliştirilen UydunetSky, genişbant internet sayesinde dosya indirme, internette gezinti yapma, e-posta alam ve gönderme gibi hizmetleri Türkiye’nin her yerinden sağlanacak. 

UydunetSky alabilmek için, uydu anteni kurulumu (74 cm çapında), modem ve aktivasyon hizmeti gerekecek. Aboneler, uydu kurulumunu satın alabilecek ya da kiralayabilecek. 

Türksat uydular üzerinden 2 Mbps’ye kadar internet erişiminin sağlanabileceği UydunetSky hizmetinde kullanıcılar, aylık 1 veya 2 GB limitleri seçebilecekleri gibi, kota aşımlarında tarifede belirten ücretler üzerinden ilave hizmet de alabilecek. 

UydunetSky aboneleri, karasal mobil ve sabit altyapıdan bağımsız internet erişimi için ayda 36dolardan başlayan ücretler ödeyecek.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell Avrupaya MVNO sayesinde girdi

Türkiye’nin birinci GSM operatörü Turkcell ile Almanya’nın lider operatörü Deutsche Telekom arasında varılan anlaşmayla, ülkedeki 60 bin satış noktasında Turkcell...

Kapat