IPHaber

Genel


USB 3.0 4.8Gbps ile kimin yerine geçecek

Haziran 13, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

USB 3.0 geldi geliyor, üreticilerin desteklerini sürdürdüğü bir teknoloji. Her geçen gün destekleri de artıyor. Haberimiz hangi yeni üreticinin desteğini duyurması ile ilgili değil. Biz USB 3.0 teknolojisi ve kimin halefi olduğu ile ilgileniyoruz.

USB 3.0, diğer USB standartlarından farklı olarak fiber optik kablo kullanacak. Bu yüzden kablonun biraz hassas olacağını söyleyebiliriz. Zira fiber optik kablolar katlanmayı ve bükülmeyi sevmiyorlar. Konnektörlerde de değişikliğe giden USB 3.0 endüstriyel uygulamalarda tercih nedeni olacağa benziyor. Özellikle storage uygulamalarında 4.8 Gbps throughput bant genişliğini sağlaması tercih sebeplerinden birisi olarak sayılabilir.  Benzer şekilde digital kayıt makinelerinde de kullanılabileceğini varsayıyoruz. Hatta monitor ve ses sistemlerini de USB’den bilgisayarımıza bağlayabileceğiz.

Böylece herşeyi USB’den bağlayacağımız hayali gerçeğe dönüşecek..

Tagged

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
3G başladığında VoIP yaygınlaşır mı?

Ülkemizde 2004 yılında regulasyon sonrasında faaliyete başlayan 40'a yakın firma kuşkusuz o günlerde sektörün gidişatının böyle olacağını düşünmemişlerdi. Başlangıçta bu...

Kapat