IPHaber

Telekom


Urfa TT santraline saldırı!

Haziran 7, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

Şanlıurfa’daki Türk Telekom santraline, molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Dün, gece geç saatlerde terör örgütü yandaşı bir grup tarafından gerçekleştirilen saldırı, ufak çaplı maddi hasarla sonuçlandı. Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Türk Telekom Santraline gelen grup, binaya molotofkokteyli attıktan sonra kaçtı. Kaçarken çevredeki bazı işyerlerini de taşlayan grup, izini kaybettirmeyi başardı.

Yapılan ihbar üzerine kısa sürede olay yerine intikal eden polis ve itfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürdü. Olay yeri inceleme ekibi, binanın etrafında geniş çaplı bir inceleme gerçekleştirdi. Olayla ilgili soruşturma halen sürdürülüyor. Bugün, gerçekleştirilen “Her Eve İnternet” uygulamasının basın toplantısında görüşlerini sorduğumuz Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, Türk Telekom’un, her coğrafyada şebekesinin olduğunu belirterek, gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Her hangi bir sabotaj durumunda iletişimin kesilmemesi için gereken önlemleri aldıklarını kaydeden Dinçer, “Neden Türk Telekom hedef seçilmiş olabilir” şeklindeki sorumuz üzerine ise; “meyvesi olan ağaç taşlanır” karşılığını verdi.

Gaziantep, Urfa, Diyarbakır bölgelerinde bu tür sabotaj girişimlerinin sürekli yapıldığı belirtiliyor. Alınan tedbirler sayesinde, cam kırmaları dışında önemli bir zarara neden olmadığı da not ediliyor.

Diğer yandan Türk Telekom’un Güneydoğu Anadolu bölgesinde kablo hırsızlklarına da muhatap olduğu ve zarara uğradığı biliniyor. Son dönemde fiber kabloların döşenmesi de buna engel olmamış. Hırsızlık yapanlar fiber-bakır farkını bilmedikleri için, bakır alıyoruz diye fiber kabloları kesebiliyorlar. Kendisi bir şey kazanamıyor ama çok pahalı olan fiber kabloları kesmeleri nedeniyle büyük zarar yarattıkları bildiriliyor.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sadece TT bedava konuşturmazmış!

Millenicom'un yeni kampanyasına göre Haziran ayı boyunca Millenicom’a geçen şirketler hem faturalarını %50’ye varan oranda azaltıyor ve 4.000 dakika bedava...

Kapat