IPHaber

Genel


Unlu mamül üreticileri ERP ile tanışıyor

Eylül 22, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

KOBİ’lere rekabetçilik, kârlılık ve verimlilik artışı sağlayan çözümlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu doğrultuda SAP ve Otantik Bilişim işbirliğiyle hayata geçirilen yeni bir projeyle, unlu mamül üreticileri ve tedarikçileri tüm iş süreçlerini SAP altyapısı üzerinden yönetebilecek. Çözüm, içinde ücretsiz mobil uygulamasını ve raporlama araçlarını da barındırıyor. SAP ve Otantik Bilişim çözüm ortaklığında doğan yeni proje, saha uygulamaları ön planda olan ekmek ve ekmek türevlerinin gıda satış organizasyonlarına dönük bir grup yazılımdan oluşuyor. Özellikle zincir mağazalara unlu mamuller veren KOBİ’lere hitap eden uygulama, SAP’nin ERP sistemi SAP Business One’dan güç alıyor. Üreticilere ve dağıtıcılara rekabetçilik, verimlilik, kârlılık, tasarruf ve maliyet avantajı sağlayan çözüm, büyük mağazalar kadar bakkal ve marketlere de dağıtım yapan fırınlar ve ekmek dağıtıcıları için tasarlandı.

SAP Business One altyapısıyla fırıncılara sunulan ERP çözümü, faturalama ve dağıtım gibi iş süreçlerinin gerçek zamanlı entegrasyonunu sağlıyor; dolayısıyla fırıncıların günlük operasyonlarında hız artışı sağlarken, nakit akışındaki görünürlüğü artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Ekmek üreticilerinin ve dağıtıcılarının net kârlarını artırabilmeleri hedefiyle, sabit varlık yönetimi, depo ve lojistik lokasyon yönetimi, fiyatlama gibi süreçleri artık çok daha kolay takip edilebiliyor. Tüm bu işlemler gerçek zamanlı raporlamaya imkan sağlayan SAP HANA ile sağlanıyor. Bilanço, stok devri ve satış analizi gibi sıradan raporlama işlemleri bu çözümle daha da hızlanıyor.

Fırıncılar, unlu mamül üreticileri ve dağıtıcıları için tasarlanan çözüm, SAP Business One’ın KOBİ’lere sunduğu kurumsal kaynak yönetimi çözümüyle entegre olarak testler dâhil yedi gün içinde müşterilerin iş süreçlerine entegre ediliyor ve kullanışlı hale geliyor. Yaşayan bir proje olarak tasarlanan iş çözümü, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda sürekli geliştiriliyor. Teknolojinin kullanımı ile fırın ve fırıncılık sektörlerinde yer alan şirketler, eski ve atıl iş yapış şekillerinden kurtularak, üretimden sıcak ve soğuk satış uygulamalarına, maliyetlendirmeden bütçeye, müşteri ilişkileri yönetiminden, en geniş raporlamalara kadar tüm süreçlerini entegre takip edebildikleri bir yapıya kavuşuyor.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung’tan yeni fotoğraf makinesi

Samsung profesyonel kullanıcıları hedefleyen yeni akıllı fotoğraf makinesi NX1'i piyasaya sundu. 50 – 150mm f/2.8 lensi ile DSLR ve kompakt...

Kapat