IPHaber

Donanım


Ülker, Penta ve Arena'ya ortak mı oluyor?

Haziran 30, 2010 by admin in Donanım, Satın Alma with 0 Comments

Sektörden kulağımıza gelen dedikodular arasında Ülker’in bilişim sektörünün büyük dağıtıcı ve distribütörlerinden Penta ve Arena’ya ortak olması var. Bu ortaklığın boyutu henüz bilinmiyor ve resmi açıklama henüz yapılmadı.

Ülker grubu bünyesinde Mersa Sistem gibi büyük bir distribütör zaten bulunuyordu. Exper (Datateknik) de bildiğimiz kadarıyla Ülker grubuna bağlı. Ülker’in Arena ve Penta’nın ne kadarını alacağını henüz bilmiyoruz ancak eğer Penta ve Arena’nın yönetiminin kontrolünün  değişecek kadar fazla hisseye sahip olmak isterse Rekabet Kurulu’ndan izin alması gerekiyor ve bu ortaklık onların da onayını gerektirmekte.

Rekabet Kurulu kanunlarına göre, satın alınan şirketin yıllık cirosu 25 milyon TL’den fazla ise veya pazar payı %25’in üzerinde ise tekelcilik yasalarına göre inceleme ve onay gerektiriyor.

Eğer bu ortaklık gerçekleşirse, göbek bağları olmayan distribütörler arasında Koyuncu, Kont, Armada gibi büyük distribütörler olacak.

Bu ortaklığın neyi kapsayacağını, şartlarını resmi duyuru yapıldığında hepimiz öğrenmiş olacağız.

Alıntı: pclabs

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Cisco Android tabletini üretti

Cisco, Cius adını verdiği kurumsal kullanıcılara yönelik Android tabletini duyurdu. Akışkan HD video oynatma, gerçek zamanlı video, çok taraflı konferans...

Kapat