IPHaber

Genel


Ücretsiz ön muhasebe programı: Akaunting

Nisan 3, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Ücretsiz ön muhasebe programı: Akaunting

Faturalamadan gider takibine ve ön muhasebeye kadar pek özelliğe sahip olan Akaunting, ücretsiz olması sayesinde ön plana çıkan bir program. Cüneyt Şentürk ve Denis Duliçi tarafından geçtiğimiz yılın Eylül ayında kullanıma sunulan Akaunting, yaklaşık 2 ay içinde geliştirildi.

Kullanıma sunulduğu günden bu yana 10 binden fazla indirilip farklı domainlerde/sunucularda kurulmuş olan Akaunting’in bulut hizmetlerinde ise 2 bin 500‘den fazla şirket hesap açmış durumda. Nakit akışı, kolay fatura, raporlama, gider takibi, işlem kategorileri, müşteri paneli, tedarikçi yönetimi, stok takibi ve çoklu dil desteği gibi özellikler sunan Akaunting bir uygulama mağazasına da sahip.

Uygulama mağazası desteği

Uygulama mağazası sayesinde eklenti / uygulama desteği de sunan Akaunting, hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere pek çok uygulama sunuyor. Ücretli uygulamalar üzerinden bir gelir modeli oluşturan Akaunting, uygulamalar için aylık ücretler talep ediyor.

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayar, tablet veya telefondan, finansal verilerinize anında ulaşmanızı, işletmenizin mali durumunu takip etmenizi sağlayan Akaunting’in açık kaynak kodlu bir yazılım olduğunu da belirtelim.

Kolay kullanımı ve ücretsiz olması ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen Akaunting, gelecekte muhasebe sektörünü özgür ve açık kaynak kod ile buluşturup KOBİ‘lerin, tıpkı büyük şirketlerde olduğu gibi, finansal verilerini gizli bir şekilde saklamalarını sağlamayı hedefliyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
StockMount’a Hande Enes ve Osman Kale 500 bin dolar yatırım yaptı

Son zamanlarda yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken bir isim Hande Enes, Osman Kale ile birlikte Stockmount'a yatırım yaptı. Daha önce...

Kapat