IPHaber

Genel


Ücretsiz Kendi Santralimi (Asterisk) Kuruyorum Eğitimi

Ocak 16, 2015 by admin in Genel, Manşet

freepbxSon yıllarda bilgi işlem uzmanlarının bir çok açık kaynak altyapısında çalışan yazılımı çalıştıkları kurum bünyesinde ticari yazılımların yerine konumlandırdıklarını duyuyoruz. Mail, web sunucusu, internet güvenliği, yedekleme ve sanallaştırma gibi bir çok kritik açık kaynak uygulama artık kurumların altyapılarında yerini almış durumda.

2002 yılından bu yana VoIP tabanlı açık kaynak altyapısında çalışan sistemlere verdiği destekler ile tanınan Medyatel İletişim Teknolojileri, geçmişten bu yana verdiği destek anlayışını Medyatel Akademi adı altında topladı.

Medyatel Akademi, bilgi işlem uzmanlarının kendi telefon santrali sistemlerini kurmalarını ve yönetmelerini hedefliyor. Medyatel İletişim Teknolojileri CEO’su Aykut SAĞLAM verdiği demeçte “Bilgi işlem uzmanları ve yöneticilerinin çalıştıkları kurumlar içerisinde bir çok teknolojik altyapıyı yönettiklerini zaten biliyoruz. Belki de yönetemedikleri tek teknoloji olarak kalmış VoIP tabanlı santral yapıları konusunda bir bilinç oluşturmak istedik. Medyatel Akademi adını verdiğimiz ücretsiz eğitim programlarımızda amacımız bilgi işlem uzmanlarını pratik bilgi ile buluşturmak. Eğitimlerimizde ip santral konusunda en yaygın Asterisk dağıtımlarından biri olan FreePBX’i kullanıyoruz.” dedi.

“Ücretsiz Kendi Santralimi Kuruyorum” eğitiminde katılımcıların temel düzeyde ağ ve sistem bilgi sahibi olması gerekiyor, eğitim sonunda yapılan sınav sonucunda Medyatel Akademi sertifikasyonlarından ilkine sahip oluyorlar. Ayrıca firmanın distribütörlüğünü yaptığı Grandstream, Yealink, Sangoma gibi ürünlerden özel indirimler ile satın alma imkanına sahip oluyorlar.

Eğitimler şirketin Beykoz ofisinde 12 kişilik atölyesinde özel davetiye ile yapılmaktadır, her hafta tekrar edilen ücretsiz eğitimler seviyelere listelenerek davetliler çağırılmaktadır.

http://www.medyatel.com/egitim-genel-egitim-basvuru-formu

Tagged , , , , , , , ,

Related Posts

Önceki yazıyı okuyun:
Sangoma, Dünyanın En Büyük Santral Firması FreePBX’i satın aldı.

Sangoma, dünya genelinde 1 MİLYON'dan fazla kurulu sistem ve aylık devreye alınan 20.000 yeni santral kurulumu ile telekom endüstrisinin en...

Kapat