Ücretsiz Asterisk Eğitimi Yeniden başladı.

0
18

Medyatel İletişim Teknolojileri tarafından düzenlenen etkinlikte IP Santral dünyasının kabul gördüğü ve üzerinde geliştirme yapılabilen bir platform olan Asterisk üzerinde kurulum ve konfigurasyon eğitimi katılımcılara 15kişilik bir sınıfta verilecek.

Son yıllarda bilgi işlem uzmanlarının bir çok açık kaynak altyapısında çalışan yazılımı çalıştıkları kurum bünyesinde ticari yazılımların yerine konumlandırdıklarını duyuyoruz. Mail, web sunucusu, internet güvenliği, yedekleme ve sanallaştırma gibi bir çok kritik açık kaynak uygulama artık kurumların altyapılarında yerini almış durumda.

Medyatel Akademi, bilgi işlem uzmanlarının kendi telefon santrali sistemlerini kurmalarını ve yönetmelerini hedefliyor. Bilgi işlem uzmanları ve yöneticilerinin çalıştıkları kurumlar içerisinde bir çok teknolojik altyapıyı yönettiklerini zaten biliyoruz. Belki de yönetemedikleri tek teknoloji olarak kalmış VoIP tabanlı santral yapıları konusunda bir bilinç oluşturmak istedik. Medyatel Akademi adını verdiğimiz ücretsiz eğitim programlarımızda amacımız bilgi işlem uzmanlarını pratik bilgi ile buluşturmak. Eğitimlerimizde ip santral konusunda en yaygın Asterisk dağıtımlarından biri olan FreePBX’i kullanıyoruz.

“Ücretsiz Kendi Santralimi Kuruyorum” eğitiminde katılımcıların temel düzeyde ağ ve sistem bilgi sahibi olması gerekiyor, eğitim sonunda yapılan sınav sonucunda Medyatel Akademi sertifikasyonlarından ilkine sahip oluyorlar. Ayrıca firmanın distribütörlüğünü yaptığı Grandstream, Yealink, Sangoma gibi ürünlerden özel indirimler ile satın alma imkanına sahip oluyorlar.

Eğitimler şirketin Beykoz ofisinde 12 kişilik atölyesinde özel davetiye ile yapılmaktadır, her hafta tekrar edilen ücretsiz eğitimler seviyelere listelenerek davetliler çağırılmaktadır.

http://www.medyatel.com/egitim-genel-egitim-basvuru-formu

Kısaca FreePBX nedir?
FreePBX açık kaynak kod mimarisinde geliştirilmiş IPPBX uygulamasıdır. Bir çok digital-hibrit santralin extra ücret vererek sunduğu modüller standarttır. Kişisel ve Ticari olarak satılabilir, ücretsizdir. Web arayüz üzerinden yönetilebildiği için temel santral bilgisine sahip herkes tarafından kullanılabilir. Herhangi bir lisans yapısı olmadığı için donanım kapasitesi kadar genişleme imkanına sahiptir. PSTN hatlar için gateway, telefonlar için IPPhone ile istenen kapasitelere kadar genişleyebilir.

– FreePBX kurma ve uyarlama
– IPPhone üzerinden çağrı oluşturma (Gateway, Alternatif Telekom Operatörleri)
– FXO ve FXS ayarları ve Türkiye koşullarına uyarlaması
– Trunks, Routes tanımlamaları
– Anons dosyaları yükleme ve yönetme
– Sesli Yanıt Sistemi (IVR), Ring Groups
– Zamana dayalı çağrı yönlendirme, Voice Mail, Follow Me

Başvuru ve bilgi için aşağıdaki linkten formu doldurabilirsiniz.