IPHaber

Açık Kaynak


Ücretsiz Asterisk IP Santral Eğitimi

VoIPPazar – Empatiq İletişim iş birliği ile ücretsiz Asterksi IP Santral eğitimi düzenleniyor. Eğitim ile ilgili yayınlanan içerik aşağıdaki gibi.

VoIPPazar.Net – Grandstream işbirliği ile düzenlenecek eğitimde (Eğitim takvimi ile ilgili gelişmeleri http://www.facebook.com/voippazarnet sayfayı beğenerek takip ediniz.)

Asterisk kurma ve uyarlama
– IPPhone üzerinden çağrı oluşturma (Gateway, Alternatif Telekom Operatörleri)
– FXO ve FXS ayarları ve Türkiye koşullarına uyarlaması
– Trunks, Routes tanımlamaları
– Anons dosyaları yükleme ve yönetme
– Sesli Yanıt Sistemi (IVR), Ring Groups
– Zamana dayalı çağrı yönlendirme, Voice Mail, Follow Me

Kısaca Asterisk nedir?
Asterisk açık kaynak kod mimarisinde geliştirilmiş IPPBX uygulamasıdır. Bir çok digital-hibrit santralin extra ücret vererek sunduğu modüller standarttır. Kişisel ve Ticari olarak satılabilir, ücretsizdir. Web arayüz üzerinden yönetilebildiği için temel santral bilgisine sahip herkes tarafından kullanılabilir. Herhangi bir lisans yapısı olmadığı için donanım kapasitesi kadar genişleme imkanına sahiptir. PSTN hatlar için gateway, telefonlar için IPPhone ile istenen kapasitelere kadar genişleyebilir.

Grandstream
Grandstream IP Telefon, VideoPhone , VoIP destekli IP Cameralar ve gatewayler ile kendi klasmanında ITSPA, TMCLABS, InternetTelephony, DeloitteFast500, Inc500 ve NGN gibi bir çok derecelendirme kuruluşu tarafından ödüllendirilmiş standart SIP ve bir çok markanın uyumlu ip telefon listesine kabul edilen global bir oyuncudur.

VoIPPAZAR
Grandstream marka ürünlerin 2003 yılından bu yana distributorlugune devam etmekte olup B2B&B2C altyapısı ile her marka VoIP cihazının satış ve sonrası destek operasyonlarını yürütmektedir.

Eğitim süresi 2 gün olarak planlanmakta olup katılımcıların Notebook sahibi olmaları ve VirtualBox yazılımını hazır bulundurmaları istenmektedir. Eğitim Empatiq İletisim Mecidiyekoy IST ofisinde verilecektir.

Detaylı bilgi için
info@voippazar.net
Tel: 0 212 2175080

2 Comments

  1. Salih GÜLHANAğu 29, 2012 at 11:09

    Vermiş olduğunuz haberdeki mail adresinden ne yazık ki mailler geri dönmektedir.

    Bilginize.

  2. adminAğu 29, 2012 at 21:41Author

    Merhaba, http://goo.gl/9tQzy linkinden ilgili formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Agos’a erişim yasağı kalktı

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda kullanılan internet filtreleme programları pek çok siteye erişimi engelliyor. Filtre engeline takılan sitelerden biri...

Kapat