IPHaber

Etkinlik


Üç Ekran Lync 2010’da birleşiyor

Aralık 3, 2010 by admin in Etkinlik with 0 Comments

Microsoft, her gün defalarca kullandığımız ses, video ve mesajlaşma gibi farklı iletişim çözümlerini yazılımın gücü ile tek bir noktada birleştiren Lynch Server 2010’u tanıttı.

Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü olan Lync 2010, telefon aramaları, sesli mesaj, anında mesajlaşma ve telekonferans gibi deneyimleri, bilgisayarda yer alan dokümanlar, elektronik tablolar, e-posta ve takvim gibi uygulamalarla entegre ediyor. Böylece bireyler gün içinde iletişim kurabilecekleri farklı yolları tek bir çatı altından erişirken, daha katılımcı, etkileşimli, sosyal topluluklara odaklı ve erişilebilir hale geliyorlar.

Yüksek tanımlı ses ve video iletişimine imkan veren bulut seçenekleri ile de dikkat çeken Microsoft Lync 2010, yeni bir marka olarak geçmişte Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri’nin bileşenlerini oluşturan yazılımların yerini alıyor.

Microsoft Outlook ve Microsoft SharePoint’in yanı sıra Office yazılımları ile de tam bir entegrasyona sahip olan Microsoft Lync 2010 içinde hazır gelen masaüstlerinin ve uygulamaların kullanıcılar arasında paylaşımı, PowerPoint dosyalarının kolay yüklenmesi, resim ve metin gibi içeriklerin kopyalanabildiği pano gibi özellikler ekip çalışmasına da yeni bir boyut kazandırıyor.

Toplantı hatırlatıcısı (reminder) veya Outlook içinden tek bir tıklamayla toplantı içeriğine erişmeye imkan tanıyan Microsoft Lync 2010’un sanal lobi uygulaması sayesinde ise toplantıların katılımcıları güvenli bir ortamda belirlenerek, katılım durumları da izlenebiliyor.

Kullanıcıların, bilgisayarlarından yaptıkları sesli veya görüntülü bir görüşme sırasında ortamlarını terk etme ihtiyacı duyduklarında bu görüşmeyi herhangi bir kesinti yaşamadan mobil cihazlarına aktarabilmesi ise Microsoft Lync Server 2010’un en dikkat çeken özelliklerinden. Ayrıca web konferanslarının daha sonra izlenebilmek üzere kaydedilmesi de, katılmayan kişiler için büyük bir fırsat oluşturuyor.

17 Kasım’dan beri test amaçlı kullanılan deneme sürümleri ise 180 gün boyunca kullanılabilecek. Microsoft Lync 2010 ile ilgili detaylı bilgilere http://www.microsoft.com/tr-tr/lync/default.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Fenerbahçe'nin interneti FenerNET!

Fenerbahçe Spor Kulübü, TTNET ile bir araya gelerek, taraftara internet hizmetinde karşılıklı gelir paylaşım modeline dayanan FenerNET markasıyla yeni bir...

Kapat