IPHaber

Genel


Twitter, Londra ofisine tweet atarak iş başvurusunda bulunulmasını sağlıyor

Ekim 5, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Twitter, Londra’daki merkezinde çalışmak isteyenlere kendi platformu üzerinden başvurma şansı veriyor. Twitter üzerinden atacağınız tweetleri özgeçmiş olarak kabul eden şirket, işe alma sürecinin değişmesini gerektiğini vurguluyor.

Yapılan araştırma ve anketlerin ışığında Twitter İngiltere, Londra merkezinde beş kişiye özel bir iş deneyimi fırsatı sunmaya karar verdi. Twitter İngiltere, bu pozisyona başvuruyu sadece Twitter üzerinden atılan tek bir tweetle kabul ediyor.

Elemeyi geçen adaylar; Pazarlama, Mühendislik, Ürün, Pazarlama, Satış, İşe Alım ve Twitter Moments da dahil olmak üzere Twitter İngiltere’deki bir çok farklı departmanı deneyimlediği bir gün geçirecek. Bu fırsat sayesinde adaylar, kodlama gibi özellikle ilgilendikleri ya da daha kapsamlı bir şekilde araştırmak istedikleri bir iş alanını da belirtebilecek.

Introducing #OneTweetCV — your chance to gain work experience here @TwitterUK with a single Tweet.

To apply, simply Tweet using #OneTweetCV by 15th Oct. Think GIFs, videos, polls, Moments… 280 characters can go a long way.

18+ only, full details:https://t.co/vXzhYgG0sa pic.twitter.com/7W6OGy7GZt

— Twitter UK (@TwitterUK) September 19, 2018

Eğer siz de bu fırsattan faydalanmak isterseniz #OneTweetCV hashtagini kullanarak @TwitterUK‘a tweet atabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adayların, Twitter’ın anketler, GIF’ler, videolar, fotoğraflar ve anlar gibi tüm ürün özelliklerinden yararlanması tavsiye ediliyor.

#OneTweetCV için son başvuru tarihinin 15 Ekim olduğunu belirtelim. Sadece 18 yaş üstündeki kişilerin başvurusunun kabul edileceğini de söylemekte fayda var. Twitter başvurular alındıktan sonra 2018’de planlanan iş tecrübesi ile başarılı adaylarla zaman içinde görüşüleceğini söylüyor.

Twitter İngiltere Kıdemli Uzmanı Jessica Mansell’in başvuru sahiplerine sunduğu öneriler ise şu şekilde:

1) Kişiliğinizi sergileyin – bir Tweet artık sadece 280 karakterden ibaret değil. Hayalinizdeki işverenin dikkatini çekmek için görüntüleri, emojileri, konuları ve daha fazlasını kullanın.

2) Moda sözcükleri atlayın – gerçek hayatta söylemeyeceğiniz şeyleri neden Twitter’da söyleyeceksiniz? Sadece “merhaba” deyin!

3) Üç C’yi hatırlayın – Clear, Concise, Creative (Net, kısa, yaratıcı)

4) Otantik olun. Bu dikkat çekecektir.

5) Nereye başvurduğunuzu bilin. Twitter yeteneklerle dolu yaratıcı bir yer, bu yüzden özgeçmişinizi kültüre uyum sağlayacağınızı göstermek üzere uyarlayın.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bloomberg’ün iddiası: Çin’li casuslar Amazon ve Apple’dan mikroçiplerle veri çaldı

Bloomberg‘ün paylaştığı bir habere göre ABD merkezli 30 şirket Çin'li casusların hedefi oldu. Söz konusu firmaların arasında Apple ve Amazon...

Kapat