IPHaber

Genel


TV reklamlarını büken uygulama: AdBender

Eylül 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Sadece bir tıkla takip ettiğiniz tüm televizyon programlarının ne zaman başlayacağını ve ne zaman reklama gireceğini haber verebilen bir uygulama olan AdBender, yaklaşık 2,5 ay içinde geliştirildi. Ahmet Yılmazcan, Fatih Aygen ve Selman Tunagür tarafından geliştirilen uygulama, Mayıs ayında kullanıma sunuldu.

Sadece reklamların ne zaman başlayacağını haber vermekle kalmayan AdBender, reklamın ne zaman bitip dizinin ne zaman başladığı ile ilgili de kullanıcısına bilgi sağlıyor. Oldukça basit ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olan AdBender uygulaması, reklamlar ile ilgili bilgilerin yanı sıra takip ettiğiniz dizinin yeni bölümünün fragmanını da kullanıcısına ulaştırıyor.

Hedef 100 bin kullanıcı

Hem iOS hem de Android platformları için ücretsiz olarak kullanıma sunulan AdBender, Android platformunda 14 bin 485, iOS platformunda ise 9 bin 441 defa indirildi. 20 bin kullanıcı sayısına ulaşan AdBender’ın uygulama içi takip sayısı ise 55 bin seviyelerinde.

Dizi sponsorlarını bildirimlerde kullanıcıya tanıtmak ve yemek, kitap, oyun odaklı firmalardan reklam almak gibi gelir modellerine sahip olan AdBender, özellikle çok televizyon izleyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan. 2019 yılına 100 bin kullanıcı ile girmeyi hedefleyen AdBender, dizi sektöründe reklam aralıkları uzun olan ülkelere açılmayı hedefliyor. Dilerseniz AdBender uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Binance’ten Benjamin Rameau, Webrazzi Summit 2018 sahnesinde yer alacak

17 Ekim 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz Webrazzi Summit 2018 konferansımıza sayılı günler kaldı. Türkiye'nin en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit...

Kapat