IPHaber

Genel


Turk.Net: Kendi Omurgasıyla Hızlı ADSL Sunuyor

Mayıs 11, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Türkiye’nin ilk ISS’lerinden Turk.net yeniden hayata döndü, hem de kendi omurgası ile ADSL sunarak.

Turk.Net’i satın alan Netone Telekom’un Pazarlama Müdürü Z.Meziyet AKBAY, Turk.Net’in bireysel internet pazarına girişi hakkında şu açıklamayı yaptı:


    Pazarda mevcut hizmet sağlayıcılarından farklı olarak, Türk Telekom’un omurgası üzerinden sunulan hizmeti toptan alıp perakende satmak yerine, Turk.Net kendi yönettiği IP omurgası üzerinden kendi ADSL hizmetini sunuyor. Bu si
    steme Veri Akışı Erişimi (kısaca VAE) deniliyor ve Türk Telekom ile ilk VAE anlaşmasını imzalayan Turk.Net’ in sahibi Netone Telekom. Turk.Net kullanıcıları kendileri icin tasarlanmış yeni nesil IP omurgası üzerinden hizmet alıyorlar. Turk.Net ile ADSL pazarında ilkkez başlıyor.

    7 gün 24 saat destek veren çağrı merkezine yaptığı yatırımlar ve müşteri odaklı yaklaşımı ile farklılaşan Turk.Net, ADSL pazarında iddialı. Kullandığı sisteme dayanarak, 14,99 YTL’ten başlayan tarifesi ile en yüksek performanslı bağlantıyı en uygun fiyatlı paketlerle pazara sunuyor. Turk.Net’ e abone olmak çok kolay 0212 444 88 66 nolu Çağrı Merkezimizi arayabilir veya online başvuru için www.turk.net web site’mizi ziyaret edebilirsiniz.

    Netone Telekom yönetiminde Turk.Net, yatırımlarına ve yeni hizmet geliştirmelerine devam ediyor. Türk ADSL pazarında yeni bir dönem başlıyor. Turk.Net yatırımları sayesinde yenilikler sunmaya devam edecek ve ülkemizde genişbant internet erişiminin kısa sürede yaygınlaşmasına katkıda bulunacak.


Türk Telekom ile Veri Akış (Bit Stream) yani toptan genişbant anlaşması imzalayan Netone, pazarın % 99’unu sahip olan Türk Telekom’un sunduğu ADSL’i ordan alip satmak yerine, kendi servisini kendi omurgası üzerinden sunmaya başlıyor. Bu sektör açısından bir ilk.

Alıntı: URL: http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=20906

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
WiRO sadece yurtdışında kullanılabilir, nedeni IMEI :)

Herkes gibi Türkiye’de bilişim denince akla gelen CeBIT’e bende ziyaret imkanı buldum. Sektörümle ilgili konularda standlara uğrayarak ek bilgiler edinmeye...

Kapat