IPHaber

Telekom


Türkiye'nin yarısı ona fatura ödüyor

Ağustos 17, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

43.7 milyon Türk vatandaşı, Karamehmet’in şirketleri olan Turkcell ve DIGITURK’ün ardından elektrik, gaz faturalarını da ona ödeyecek

Önce telekomünikasyon ardından enerji. CNBC-e’nin haberine göre, Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, evimizdeki nüfusunu artırıyor.

Karamehmet, ortağı Mehmet Kazancı ile birlikte son bir haftada 6,1 milyar dolar harcayarak Başkent Doğalgaz Dağıtım, İstanbul Boğaziçi ve Gediz Elektrik dağıtım bölgelerini aldı.
Böylelikle Başkent’in 1.2 milyon, Boğaziçi’nin 3.8 milyon, Gediz’in 2.3 milyon abonesine ulaşmış oldu. Ankara ve İstanbul’da toplam 7.3 milyon hane artık enerji faturalarını ona ödeyecek.

33.9 MİLYON TURKCELL’Lİ
Bugün Türkiye nüfusunun nerdeyse yarısı cep telefonu faturalarını Karamehmet’e ödüyor. Karamehmet’in 1994 yılında kurduğu Turkcell’in abone sayısı 33.9 milyon seviyesinde bulunuyor.

DIGITURK’TE 2.5 MİLYON ABONE
Karamehmet, hanehalkının televizyon faturasında da önemli bir yere sahip. Çukurova Holding’in 1999 yılında dijital yayıncılık alanında faaliyete geçirdiği DIGITURK’ün 2.5 milyonun üzerinde abonesi var.
Ünlü işadamı, Superonline markası ile de 500 bin hanenin internet faturasının adresi.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Fiber Optik seçim vaadi olursa

Avustralya tam 10 gün sonra, 21 Ağustos’ta sandık başına gidiyor. Seçmenler sadece kendilerini yönetecek kişileri seçmeyecekler, sonuçlar bu ülkenin ulusal...

Kapat