IPHaber
Son Yazılar

Telekom


Türkiye'de bilişim sektörü gelişiyor

Mayıs 31, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Bilgi Teknolojjieri, İletişim, Tüketici Elektroniği alanlarında uluslararası pazar araştırmaları ve değerlendirmeleri yapan Avrupa Bilgi Teknolojileri Araştırması (EITO), TÜBİSAD’ın girişimiyle ilk defa Türkiye’de toplantı gerçekleştirdi. 2011 yılı ilk ortak toplantısı TÜBİSAD’ın ev sahipliğinde yürüten EITO’nun Türkiye’ye özel değerlendirmeleri dikkat çekiciydi.

Dünya Bilişim Pazarı’nın toplam büyüklüğünün 2 trilyon 526 milyar euro, Türkiye Bilişim pazarının ise 20.8 milyar euro’luk bir büyüklüğe sahip olduğunu ve Türkiye’nin toplam Dünya Bilişim Pazarı’ndaki payının henüz yüzde 0.8 düzeyinde bulunduğunu vurgulayan başkan Axel Pols, ‘Bu oran aynı zamanda Türkiye’nin bilişim alanında önemli bir büyüme kapasitesine sahip olduğunu da gösteriyor’ dedi.

İki gün süren toplantının sonunda bir açıklama yapan EITO Başkanı Pols, Türkiye Bilişim pazarında 2011 yılında yüzde 8.1, 2012 yılında ise yüzde 5.6 büyüme beklendiğini, bu beklentilerin Avrupa ortalamasının çok üzerinde olduğunu ve Türkiye’nin Avrupa’nın en dinamik bilişim pazarına sahip olduğunu söyledi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat