IPHaber

Sanallaştırma


Turkcell’le “bulut”ların üstünde!

Bulut bişim hizmetlerine yepyeni bir soluk getirmesede, Turkcell Süper Bulut, Turkcell’in kurumsal müşterileri için hazırladığı bulut bilişim hizmeti. Bu hizmetle Turkcell işletmelerin veri depolamada %80 gibi bir tasarruf sağlayacakları gibi bir iddiayla da fiyat rekabetinede giriyor. İşletmeler, özelliklede kobiler bu teknolojiyi kullanarak donanım, yazılım, lisans, işletim, internet ve güvenlik gibi IT hizmetlerini turkcellsuperbulut.com adresinden edinerek sağlayabilecek.

2.3 milyon işletmenin hedeflendiği Süper Bulut platformu, Turkcell, HP ve Microsoft’un işbirliğiyle gerçekleşiyor. Her ne kadar rakiplerine göre Turkcell için geç kalınmış bir çözüm gibi gözükse de Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’in anlatımıyla “Bulut hizmetlerini yaptık demek var, birde yapacağız demek var. Biz yaptık. Daha önce hiç bulut hizmeti satın alındığına dair bir demo bile görmedim. Biz şu an Tukcell Süper Bulut’tan depolama alanı satıyor, hizmeti sunuyoruz.” açıklık getirdi.

Süper Bulut’un fiyatlandırmaları ve yaklaşık 1 dakikada satın alınabilen hizmetine superbulut.com’dan ulaşabilir, fiyatlarını detaylı olarak görebilir ve Turkcell’in iddiasına göre 30 dakikadan kısa sürede kurulan depolama alanını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
“Sosyal ağlar çağrı merkezleri gibi müşteriyi dinlemeli”

“Sosyal medya şirketlerin kabusu mu?” Sosyal medyada yer alan şirketler son zamanlardan en çok bu soruyu soruyor. Bu yıl dördüncü...

Kapat