IPHaber

Genel


Turkcell’in SağlıkMetre’si ile Diyabet Kontrolünde % 41’e Varan Başarı

Eylül 24, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Turkcell’in kronik hastalıklarla mücadele için geliştirdiği mobil sağlık inovasyonu, hem hasta ve hasta yakınlarının hem de doktorların hayatını değiştiriyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi işbirliği ile Turkcell SağlıkMetre çözümünün 100 diyabet hastası için kullanıldığı projede sonuçlar başarılı: Alanında dünyada ilklerden biri olma özelliği taşıyan projenin takip grubunda yer alan hastalarda, ek bir ilaç kullanılmadan ve ilaç dozları arttırılmadan, kan şekeri yüzde 16 oranında azaldı.

Turkcell SağlıkMetre cihazı, kronik hastaların her yerde 7/24 doktor kontrolü altında tutulabilmesini sağlıyor. Cihaz, diyabet dışında aritmi, tansiyon, astım, aritmi ve KOAH için de kullanılabiliyor.

Turkcell SağlıkMetre, İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi ile yapılan çalışmada, klinik faydasını ispat etmesi ile bireysel kullanıma da açıldı. SağlıkMetre’ye, 24 saat medikal destek merkezi hizmeti de dahil olmak üzere ayda 49 TL ödeyerek sahip olmak mümkün.

Source: turk-internet

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Misfit Developer Toolkit Artık Emrinizde

Giyilebilir teknolojinin öncü markalarından Misfit firması, en son yeniliği Misfit Developer Toolkit ile Türkiye'de ve dünyada büyük ses getiren ürünü...

Kapat