IPHaber

Genel


Turkcell, yemek kartı şirketi kuruyor

Mart 29, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Turkcell, yemek kartı şirketi kuruyor

Turkcell, ortak ödeme şirketi ile yemek kartı şirketi kurma kararı aldığını açıkladı. Turkcell, bu şirketlerin yanında aynı zamanda bir de vakıf kuracağını duyurdu. Kurulacak vakfın adı ise Turkcell Vakfı olacak.

Komisyon ücretlerini yüksek tutması nedeniyle son dönemde esnafın tepkisini çeken yemek kartları tartışması devam ederken, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan Turkcell, yemek kartı şirketi kurmaya karar vermesiyle bir anda gözleri üzerine çekti. Turkcell, yeni şirketini bağlı olduğu ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yani TÖHAŞ’ın kamu veya özel şirketlerle eşit paya sahip olma şartı ile kuracak.

Dün gerçekleştirilen Turkcell Yönetim Kurulu toplantısında, ayrıca TÖHAŞ veya başka bir Turkcell Grup şirketinin ortak bir ödeme şirketinin kuruluşuna iştirak edeceği de gündem konusuydu.

Turkcell kuracağı yemek şirketinin yanında Turkcell Vakfı adı verilecek olan yeni bir vakıf için de çalışmalara başladı. Turkcell, kuracağı yeni vakfı, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve nitelikli olarak yürütülmesi ve idareler tarafından yürütülen kamu hizmetleri yükünün bu yolla azaltmasına katkı sunulması amacıyla kurulacağını açıkladı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
BMW Grup ve Daimler mobil servislerini birleştiriyor

Otomobil devleri BMW ve Daimler, imzaladıkları anlaşma ile birlikte mobil servislerini birleştiriyorlar. Yapılan anlaşma sonucu her iki şirketin yüzde 50...

Kapat