IPHaber

Mobil


Turkcell T20 Detaylı İnceleme

Temmuz 12, 2011 by admin in Mobil with 0 Comments

Turkcell T20′nin performansını Android Market’in önde gelen ve oldukça beğenilen performans ölçüm uygulaması Quadrant ile test ettik. Quadrant uygulamasını sizde Android marketteki bu linkten indirebilirsiniz.

Performans testinde Google Nexus One, Motorola Droid X, Samsung Galaxy S , HTC Desire, SE Xperia X10i gibi işemcileri 1000 Mhz ve hafızaları 512MB ram olan ve Turkcell T20′ye göre daha yüksek kapasiteli cihazlarla karşılaştırdık. Sonuç gerçekten ilginç oldu.

Genel sistem ve CPU performansına bakıldığında Turkcell T20 daha düşük işlemci ve RAM’e sahip olmasına rağmen bir çok cihazdan daha iyi bir performans üretiyor. Üstelik Turkcell T20′de sürekli çalışan ve aslında performans ölçümü sırasında düşük çıkarabilecek bir çok widget ve uygulama da arka planda çalışıyor.

Peki işlemci ve hafıza olarak daha iyi olan rakipler (fiyat olarak da aynı şekilde Turkcell T20′nin neredeyse 2 katı fiyata sahip) performans olarak neden aşağısındalar. Bunun nedeni öncelikli olarak işletim sisteminin Android 2.3.3 olması ve Android 2.3.3′ün getirdiği optimum kaynak kullanımı. Daha sonraki yazılarımızda çift çekirdekli işlemcili yeni nesil Android’ler ile ilgili de bir karşılaştırma yazısı yazacağız.

Son olarak Turkcell T20′nin önümüzdeki haftadan itibaren Turkcell satış magazalarında 419 TL peşin fiyatı ve 19 TL ve 29 TL’lik kampanyalı ödeme koşulları ile satışa sunulacağını da sizlerle paylaşalım. Fiyat & performans karşılaştırmasına bakıldığında Androidturkey.net ekibi olarak Turkcell T20′yi tavsiye ediyoruz.

http://androidturkey.net/2011/07/09/turkcell-t20-detayli-inceleme/

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Logmein ile uzaktan mobil yardım Vodafone'da!

Uzaktan erişim, dosya paylaşımı, sistem yönetim, veri yedekleme gibi alanlarda ürün ve çözümler geliştiren LogMeIn ile işbirliği yapan Vodafone, Türkiye'deki...

Kapat