IPHaber

Mobil


Turkcell İnternet Festiv@li

Aralık 14, 2011 by admin in Mobil with 0 Comments

Turkcell, bir ilke daha imza atarak 7 Ekim – 09 Aralık tarihleri arasında 6 farklı internet sitesinde, dünyanın ilk “gezici internet festivali” olma özelliğine sahip Turkcell İnternet Festiv@li’ni düzenledi.

Festivale katılan kullanıcılar 6 hafta boyunca birbirinden renkli etkinliklerle internet ortamında farklı bir eğlence deneyimini yaşama fırsatı buldular. Festivalde Türkiye – Almanya ve Türkiye – Azerbaycan milli maçları ile Yalın, Atiye ve Model konserleri canlı olarak yayınlandı.

Kullanıcıların büyük beğenisini kazanan dünyanın ilk gezici festivali çarpıcı kullanım rakamlarıyla da dikkat çekti. 6 hafta sonunda 83 bin kullanıcının kayıt olduğu festivalde, 1,3 milyon tekil ziyaretçi ve 7 milyon sayfa görüntüleme sayısına erişildi. Festivalde milli maçları toplamda 150 bin kişi izlerken, Yalın konserini 24 bin, Atiye konserini 15 bin, Model konserini ise 36 bin kişi izledi. Turkcell İnternet Festiv@li kapsamında yer alan oyunlar 2.537.542 defa oynanırken en çok oynanan oyun “Ne bu çalan?” adlı oyun oldu. Oyunda 1,4 milyon şarkı kullanıcılar tarafından çalındı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Koçnet artık Vodafone Net ismi altında hizmet verecek

Bu yılın Temmuz ayında alternatif telekom operatörlerinden Koçnet'i bünyesine katan Vodafone, satın alma işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanması ertesinde Koçnet'in...

Kapat