IPHaber

3G&4G


Turkcell 42Mbps hızı zorladı

Mart 7, 2010 by admin in 3G&4G, Mobil with 0 Comments

Turkcell, 3G teknolojisinde HSPA 42 testlerini yaparak Türkiye’de ilk HSPA 42’ye geçen firma oldu. Abonelerinedaha hızlı 3G olanağı vaadeden Turkcell, bu konuda başarılı olabilecek mi?

Bu sabah itibariyle Turkcell3G abonelerine daha hızlı bağlantıvaadediyor. Bu sabah Turkcell Kartal Plaza‘da gerçekleştirilen 3G HSPA 42 testleri başarıyla sonuçlandırıldı. GSM firmasının, kendi laboratuarındayaptığı testlerde hız denemeleri yapıldı.

İlk aşamada mevcut hızortalama hız ve maksimum hız bilgilerine gözümüz takıldı. Birkaç kere tekrarlanan testlerde ortalama hız olarak 35 MBit/s gördük. tüm testlerde elde edilen maksimum hız ise 38.7 MBit/soldu.

Yetkililerin açıklamasına göre ise, basın açıklamasından önce 42.2 MBit/shız da görüldü. İlk aşamada büyük şehirlerde başlanacak yazılımsal kuvvetlendirmelerden sonra Turkcell 3G tüm kullanıcıları tüm Türkiye’deHSPA 42 teknolojisine geçmiş olacak.


Basın mensupları önünde yapılan hız testlerinde 42 MBit/s görülmedi fakat,
mevcut teknolojide Turkcell yetkilileri daha önce 42.2 MBit/s hızlara ulaşmış.

Sonuç olarak Turkcell, dünya çapında HSPA 42’ye geçen üçüncü GSM firması oldu. Turkcell’den önce HSPA 42’ye geçen firmalardan biri Avustralya, diğeri ise Polonya menşeili.

haberin devamı http://shiftdelete.net/turkcell-hspa-42-ile-42-mbiti-test-etti-18820.html

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ne olacak bu kotaların hali?

İnternet kullanıcılarının en büyük dertlerinden birisi de kota. İnternet özgürlükler diyarı diye düşünenlerin önüne bir duvar gibi çıkıveriyor.

Kapat