IPHaber

Mobil


Türk Telekom TTMAP ihalesi sonuçlandı

Nisan 17, 2010 by admin in Mobil with 0 Comments

Türk Telekom’un ülke çapında dağılan araçlarını daha iyi takip etmek için açtığı ihale geçtiğimiz gün sonuçlandı. Bu ihalenin kullanıcılar için iyi bir müjdesi de bulunuyor.
Lokasyon konusunda hizmet veren Mobilz geçtiğimiz günlerde, mobil hizmetlerini artıran bir yatırımda bulunmuştu. Firma şimdi ise adını yine duyuran bir anlaşma imzaladı. Türk Telekom’un bir süre önce ülke çapındaki tüm araçlarının takibi için açtığı ihalenin Mobilz tarafın kazanıldığı şirketin sözcüleri tarafından açıklandı.
Mobilz bu ihaleyle birlikte Türk Telekom’un şu anda 5 bin araçlık filosunun lokasyonunu belirleyecek. Türk Telekom, TTMAP (Türk Telekom Motorlu Araçlar Projesi) kapsamında, yıl sonuna kadar araç sayısını 7.400’e yükselticek.

Telekom saha personalini aratıracak
Ayrıca firma, saha personeline “İşgücü Yönetimi ve Saha Takip Projesi” kapsamında dağıtılacak BlackBerry’lerin sisteme entegrasyonu ile de iş verimliliğini vehizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.
Böylece hangi personelin tam olarak nereye, hangi lokasyona gittiği, orada ne kadar kaldığı, bir sonraki yönlendirme için ne zaman ayrıldığı gibi bilgiler sistem üzerinden takip edilebilecek.
Servis personeli, servis vereceği il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, santral binası, dağıtım kutusunu PDA’den seçerek, gideceği güzergah cihaz ekranında görünecek ve kendi bulunduğu lokasyonu da aynı sayısal harita ekranında izleyebilecek.

Tagged , , , ,

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Nokia'nın iş telefonu başlangıcı

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi konumunda bulunan Nokia, ünvanını "Ya benimsin, ya kara toprağın" dercesine savunuyor. Finlandiyalı firma, şimdi...

Kapat