Türk Telekom TTMAP ihalesi sonuçlandı

0
15

Türk Telekom’un ülke çapında dağılan araçlarını daha iyi takip etmek için açtığı ihale geçtiğimiz gün sonuçlandı. Bu ihalenin kullanıcılar için iyi bir müjdesi de bulunuyor.
Lokasyon konusunda hizmet veren Mobilz geçtiğimiz günlerde, mobil hizmetlerini artıran bir yatırımda bulunmuştu. Firma şimdi ise adını yine duyuran bir anlaşma imzaladı. Türk Telekom’un bir süre önce ülke çapındaki tüm araçlarının takibi için açtığı ihalenin Mobilz tarafın kazanıldığı şirketin sözcüleri tarafından açıklandı.
Mobilz bu ihaleyle birlikte Türk Telekom’un şu anda 5 bin araçlık filosunun lokasyonunu belirleyecek. Türk Telekom, TTMAP (Türk Telekom Motorlu Araçlar Projesi) kapsamında, yıl sonuna kadar araç sayısını 7.400’e yükselticek.

Telekom saha personalini aratıracak
Ayrıca firma, saha personeline “İşgücü Yönetimi ve Saha Takip Projesi” kapsamında dağıtılacak BlackBerry’lerin sisteme entegrasyonu ile de iş verimliliğini vehizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.
Böylece hangi personelin tam olarak nereye, hangi lokasyona gittiği, orada ne kadar kaldığı, bir sonraki yönlendirme için ne zaman ayrıldığı gibi bilgiler sistem üzerinden takip edilebilecek.
Servis personeli, servis vereceği il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, santral binası, dağıtım kutusunu PDA’den seçerek, gideceği güzergah cihaz ekranında görünecek ve kendi bulunduğu lokasyonu da aynı sayısal harita ekranında izleyebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.