IPHaber

Genel


Türk Telekom, reklam çözümleri sunan Admatic ile iş birliği yaptı

Ağustos 15, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Dijital reklam pazarında ABD kaynaklı platformlara ayırdığı reklam bütçelerini kesen Türk Telekom, yayıncılar için reklam teknolojileri platformu olan Admatic Grup ile anlaştı.

Yapılan imza töreninde konuşan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, Türkiye ekonomisinin zor bir sınavdan geçtiğini belirterek, Admatic Grup ile yaptıkları stratejik ortaklık anlaşması ile Türk dijital reklam sektöründe güçlü bir birlikteliğin ilk adımlarını attıklarını söyledi. Doany ayrıca, platformun gelecekte yurtdışına açılacağını da sözlerine ekledi.

Admatic Grup Kurucu Ortağı Tansel Okan ise, reklam sektöründeki yabancı tekelini kırmak amacıyla 4 yıl önce çıktıkları yolda, zorlu rekabet koşullarına rağmen ayakta kalmayı başardıklarının altını çizerek, bugün 4 binin üzerinde yayıncı ile sağlam ve güvenilir bir ilişkileri olduğunu belirtti. Admatic ile yakın gelecekte küresel pazarlarda da söz sahibi olmak istediklerini söyleyen Tansel Okan, Türkiye’nin önemli şirketlerinden biri olan Türk Telekom ile hedeflerine daha yaklaşacaklarını açıkladı.

Bu noktada Türk Telekom’un Admatic şirketi ile işbirliğine giderek dijital reklam çözümlerini zenginleştirdiğini söylemek mümkün gibi duruyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen yeni yatırım fonları piyasa giriyor

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında olağanüstü şeyler yaşanmıştı. Piyasanın müthiş bir hızla 800 milyar dolara ulaşması ve bitcoinin 19 bin...

Kapat