IPHaber

Telekom


Turk Telekom Mobile: Türk Telekom ve Avea Almanya pazarına giriyor

Ağustos 2, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Turkcell’in Turkcell Europe ile Almanya mobil pazarına girmesinin ardından Türk Telekom ve Avea da Almanya’da hem mobil hem de sabit hat alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Alman Telefonica (O2) ile yapılan anlaşma ile pazara girecek olan Türk Telekom Mobile Türklerin oldukça yoğun olduğu bir Avrupa pazarında faaliyet gösterecek.

Bugün Türk Telekom’un yaptığı toplantıyla tanıtılan Türk Telekom Mobile, Turkcell’in Nisan ayında hizmet vermeye başlamasından sonra yaz aylarında kullanıcılarla buluşmayı hedefliyor. Hürriyet Avrupa‘nın haberine göre konuyla ilgili açıklama yapan Telefonica Germany Genel Müdürü Rene Schuster karşılıklı olarak Türkiye-Almanya bağlantılı GSM hizmetleri sunulacağını aktarıyor.

Türk Telekom Mobile - Avea

Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt da yapılan antlaşmanın hep mobil hem de sabit hatları kapsadığını aktarıyor. Bozkurt geçtiğimiz ay CNBC- e Business dergisindeki röportajında Ortadoğu, Avrupa ve Orta Asya’da bölgesel bir güç olmak istediklerini söylemişti.
Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın önde gelen data ve kapasite sağlayıcı şirketlerinden Pantel’i satın alarak fiber altyapısını güçlendiren Türk Telekom Grubu’nun 2010 geliri 10.8 milyar lira. Son 5 yıldaki toplam yatırım bedeli ise 9.3 milyar lira. Bakalım Avrupa’da nasıl bir Türk rekabeti esecek ve daha önemlisi Türkiye’deki sabit ve mobil internet fiyatları (en azından) dünya ortalamalarını yakalayabilecek mi?

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yemek Kartlarıyla Cepten Temassız Ödeme Dönemi Başlıyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ile ön ödemeli kurumsal hizmetlerde dünya lideri Edenred’in önde gelen markası Ticket Restaurant,...

Kapat