Türk Telekom Buluta Çıkıyor

0
10

Türk Telekom, bulut bilişim stratejisini ve kendi altyapısıyla sunduğu bulut bilişim hizmetlerini bugün düzenlediği bir toplantıyla anlattı. Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ile Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Türk Telekom’un bulut bilişim hizmetleri başlığı altında uçtan uca sunduğu servisler hakkında bilgi verildi.

Bulut bilişim teknolojisi ve Türk Telekom’un bulut bilişim altyapısı hakkında bilgi veren Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, “Şimdiye kadar bulut bilişim teknolojisi ve veri merkezi için yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bulut bilişim sadece sunulan teknoloji değil bir yaklaşım modelidir.
Arka planda tecrübe, bilgi birikimi, fiziksel ve teknolojik altyapıyla birlikte müşterilerimize sağladığımız faydanın bütünüdür. Türk Telekom olarak bulut bilişim teknolojisinin tüm altyapı bileşenlerine sahibiz ve bu sayede müşterilerimize uçtan uca çözüm sunabiliyoruz” dedi.

Türk Telekom tarafından sunulan bulut bilişim çözümlerini anlatan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, “Bulut bilişim hizmetlerinden faydalanmanın anahtarı yaygın erişim altyapısı. Yaygın altyapımızla bulut bilişim teknolojisinin Türkiye’nin her köşesinden ulaşılabilir olmasını sağlayarak kullanımı arttırıyoruz.
Bulut bilişim çözümlerimizi, global firmalarla iş ortaklıkları çerçevesinde daha güçlü hale getiriyoruz. Sektörel çözümlerimizle sağlık, turizm, eğitim, güvenlik sektörleri başta olmak üzere her sektörde müşterilerimizin iş yapış şekillerine değer katan çözümler sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Tier III tasarım sertifikasına sahip ilk veri merkezi olan Türk Telekom Veri Merkezi (TTVM), bu sertifikayla altyapı ve hizmet sürekliliğini uluslararası boyutta tescil ettirmiş oluyor. 300 kişilik uzman personeliyle toplam 3.000 metrekarelik alanda hizmet veren TTVM, 80 Gbps uplink kapasitesiyle müşterilerini internet bulutuna hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyor. TTVM, Türk Telekom’un bulut bilişim yolculuğunda önemli bir altyapı platformu oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.