IPHaber

Manşet


Türk Hava Yolları, uçuşlarında yüksek hızlı internet hizmetine başladı

Ocak 21, 2012 by admin in Manşet, Telekom with 0 Comments

Türk Hava Yolları, transatlantik uçuşlarında bulunan canlı televizyon yayın platformu PLANET’e, yüksek hızlı internet bağlantısını da ekledi. THY ve Panasonic Aviation iş birliğiyle sağlanan internet bağlantısı, WLAN uyumlu akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar vb tüm cihazlar tarafından kullanılabilecek. İş için seyahat eden yolcular, şirketlerine ait VPN’e de erişebilecek. İlk aşamada, tanıtım amacıyla ücretsiz olarak sunulacak internet hizmeti, ilerleyen dönemde uçakta verilecek bir kod ile kullanılabilecek. Bu kod, uçak içinde servis sağlayıcının sayfası üzerinden kredi kartıyla satın alınabilecek. İnternet bağlantısının yani sıra, koltuk arkasındaki ekranlar aracılığıyla canlı televizyon hizmeti de verilmeye devam edecek.

PLANET GCS sistemi halihazırda tek bir Boeing 777-300ER uçağında bulunuyor. THY, çok kısa bir süre içinde servisin 11 Boeing 777-300ER’e ve 10 Airbus 330-300 uçağına daha entegre edileceğini belirtiyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sanal Mobil Şebeke İşletmeciliği – MVNO

2004 yılının başına kadar yasal tekelin elinde bulunan sabit telefon hizmetleri (o zamanki ismiyle uzak mesafe telefon hizmetleri, UMTH) sunma...

Kapat