IPHaber

Genel


Tüm paydaşlar fiberi ülke meselesi olarak gündeme getirmeli

Temmuz 21, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Vodafone Türkiye, 14 Temmuz tarihinde Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel’in de katılımıyla, iftar yemeğinde Ankara basınıyla bir araya geldi. Vodafone Türkiye tarafından Kasım 2013’te ilan edilen ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ ile ilgili bilgi veren Hasan Süel, hedeflerinin; Türkiye’nin uçtan uca sayısal kalkınması olduğunu aktardı. Süel, “Vodafone Türkiye, 20 milyon abonesi, 2013-14 mali yılında 6,4 milyar TL’ye ulaşan toplam gelirleri ve yüzde 33,4’e çıkan mobil gelir pazar payı ile, Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketi. ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ ile önümüzdeki 2 yıl içinde toplam 2 milyar TL yatırım yapmayı taahhüt ediyoruz. Ana stratejimiz; sayısal bağlantılı yaşamı birey ve kurumlar için kolay ve erişilebilir kılmak. Bu stratejik hedefi gerçekleştirmek için pek çok büyük yatırımı programımıza aldık ki sayısal bağlantılı Türkiye için teknoloji yatırımları da bunlardan biri” açıklamasını yaptı.

Bu sektörün büyümesi mobil genişbanttan geçecek
‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin ilanıyla 2013-14 mali yılının son 6 ayında toplam 566 milyon TL yatırım yaptıklarının altını çizen Süel, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) ile imzalanan anlaşmayı da kapsayacak şekilde toplamda 300 milyon TL yatırım bedeline ulaşacak fiber altyapısının iki katına çıkarıldığını belirtti ve Vodafone olarak fiber yatırımın önemine inandıklarına dikkat çekti. Yatırımlara devam etmeyi hedeflediklerini söyleyen Süel şunları aktardı: “Sektörün büyümesi mobil genişbanttan geçecek. Bugünden mobil genişbanta yatırım yapılması gerekiyor. Fiber, mobil genişbantın gelişmesi için ön şart, 4G’den önce yatırımlarımızı tamamlamak istiyoruz. Mobil şebekelerin fiber yatırımı yeterli değil. Tüm paydaşlar fiberi ülke meselesi olarak gündeme getirmeli; bunu yapmazsak önümüzden geçen ileri teknoloji trenini kaçıracağız.” Süel, Vodafone Türkiye’nin diğer bazı çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Vodafone markalı 4G’ye hazır ilk yerli telefonu sunacağız. Beşiktaş kulübüyle sponsorluk anlaşması yaptık; Türkiye’nin ilk akıllı stadyumunu hayata geçiriyoruz. Şanlıurfa’da Mart ayında 40 milyon TL’lik yatırımla çağrı merkezi açıldı. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın iletişim sponsoruyuz. Düşler Akademisi’nin Anadolu açılımını Kaş’ta gerçekleştirdik.”

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Amerikalı’ların Kaçırarak Tutukladığı Rus Milletvekilinin Hacker Oğlunun Serbest Bırakılması İsteniyor

Bugünlerde, Rus Dışişleri Bakanının derdi sadece Ukranya, Suriye, Gazze, düşürülen Malezya uçağı değil. Bakanlık yetkilileri, bu gibi uluslararası sorunlar konusunda...

Kapat